НАЈМАЊА СТОПА СМРТНОСТИ ОВЕ ГОДИНЕ: Возачи на путевима све опрезнији
У Србији је од почетка године у саобраћајним несрећама живот изгубило 430 особа што је за 11 мање у односу на исти период лане, речено је данас на конференцији у Београду поводом обележавања Светског дана сећања на жртве саобраћајних незгода.
- Имајући у виду да је прошла година била година короне, где смо добар део времена били закључани, односно имали мере које су подразумевале мање кретања, очекивали смо да ће се ове године, с обзиром на такве мере, повећати број саобраћајних незгода - рекао је директор Агенције за безбедност саобраћаја Душко Пешић на конференцији у Старом двору.
ИНВАЗИЈА ПАЦОВА У СМЕДЕРЕВУ! Глодар направио хаос у Милевином стану - изгризао намештај, на крају УЈЕО И ЊУ
НА СЕДНИЦИ КРИЗНОГ ШТАБА ГОВОРИЋЕ СЕ О ОВЕ ТРИ ВАЖНЕ ТЕМЕ: Уводе се ковид пропуснице 24 сата?
Шта урадити са СЛАВСКОМ СВЕЋОМ на крају дана? Неко је догорева вином, али ово је НАЈИСПРАВНИЈИ потез
Прецизирао је да су прошле године у Србији у саобраћајним несрећама погинуле 492 особе и сигуран је да ћемо ову годину завршити са барем 20 мање погинулих него 2020. године.
- Прошле године су страдале 492 особе и то је најмање од када се прати стање безбедности саобраћаја - истакао је Пешић и додао да је добро то што се број погинулих последњих година смањује.
Заменик градоначелника Београда Горан Весић је рекао да од 492-оје погинулих у саобраћају прошле године, Београд није на првом месту што би, додао је, било природно обзиром на број становника престонице.
- То значи да се у Београду доста радило на превенцији, мада је нама сваки изгубљен живот много и све док и једна особа страда у саобраћајној несрећи не можемо да будемо задовољни резултатима - рекао је Весић.
Навео је да свака реконструкција улице значи неку врсту превенције од саобраћајне несреће и да постоје проблеми као што је брза вожња која се, како каже, догађа после сваке реконструкције улице.
- То је нешто што ћемо морати да решавамо оштријим казнама и на томе ћемо, као Град, много инсистирати је има оних који возе неприлагођеном брзином, чак и у улицама за које не бисте ни сањали да неко може да користи као писте као што су улице у приградским, потпуно мирним деловима града - рекао је Весић.
На конференцији су говори и градски секретар за саобраћај Душан Рафаиловић, начелник Управе саобраћајне полиције за Град Београд Недељко Муњас и водитељка Деа Ђурђевић, која је почетком 2019. године доживела тешку саобраћајну несрећу.