НАЈВЕЋА ТАЈНА РТЊА Како је грчки пастир из 19.века доспео на планину?
Само неколико сати раније чувао је стадо у родној земљи.
О мистериозној планини Ртањ круже многе легенде. Према једној од њих, током Другог светског рата Немци су на Ртњу пронашли грчког пастира који није знао како је ту доспео, јер је неколико сати пре тога чувао стадо у родној Грчкој, и који је мислио да је 1.800 и нека година, а не средина 20. века.
МРАЧНЕ ТАЈНЕ СРПСКИХ ИЗЛЕТИШТА: Једно је било центар наци експеримената, друго нешто још страшније!
Драгослав Миленовић, који живи на Ртњу, убеђен је да је управо на овој планина боравио египатски бог Ра.
– Сама купола Ртња је савршенство. На Ртњу је обитавао бог Ра. То је култура пре египатске. За бога Ра се верује да је он египатско божанство. Што је погрешно. Бог Ра је био бог читавог човечанства. Једни су га звали Ра, други Марс… Он је боравио на Ртњу а ту је и сахрањен – каже Миленовић, који живи од Ртња и за Ртањ а пише pressrs.ba.
Научници, физичари, љубитељи теорија завере и новинари похрлили су 21. децембра 2012. године на Ртањ, где су веровали да ће дочекати смак света, или нови циклус према пророчанствима Маја.
Међутим, према Миленовићевим речима, у просторије планине нико не може да уђе.
– Ртањ је шупаљ, као и све остале пирамиде. У те просторије не може нико ући. Било ко да покуша – страдаће. Као и онај ко ради нешто ружно против Ртња – наводи Миленовић.
Историјат
Од 1934. до 1937. на врху Ртња грађена је црква Светог Георгија са 12 православних икона, која је касније срушена. На овој планини, према речима овог њеног становника, има и топле и хладне воде.
МЕСТО ОДАКЛЕ БОРЦИ КРЕЋУ У СИРИЈУ: Ово је СРПСКА ЦРКВА која се налази у леглу ТЕРОРИСТА
– Древни народи су водили воду са Ртња до Сокобање, Гамзиграда и Ромулијане. И данас се могу наћи глинене цеви кроз које је вода спроведена. Временом су се, усред тектонских поремећаја, ти цевоводи прекинули, па се сада та вода јавља у виду извора. Ромулијана је имала подно грејање од термалних вода са Ртња. Све је почело овде. Истина није негде тамо, истина је овде – на Ртњу – закључује Миленовић.