Одлажу се све операције у Србији, захвати само код животно угрожених: Нова одлука министарства
Онколошки болесници који су на зрачној и хемио терапији настављају лечење по плану, јер спадају у групу животно угрожених пацијената.
У Србији се одлажу све операције које нису хитне, а здравствене установе примаће само хитне случајеве, изјавио је данас министар здравља Златибор Лончар.
"Немојте нас терати да уводимо полицијски час" Ана Брнабић се укључила у јутарњи програм и апеловала на све грађане
Заједничка борба: Погледајте како су се млади организовали да помогну суграђанима у изолацији (ФОТО)
ДЕТАЉАН СПИСАК МЕРА ВЛАДЕ СРБИЈЕ ТОКОМ ВАНРЕДНОГ СТАЊА: Шта је забрањено и која су све ограничења уведена
Он је за РТС рекао да ће се операције радити само код животно угрожених пацијената. Све операције које могу да чекају биће одложене, као и контролни прегледи.
Онколошки болесници који су на зрачној и хемио терапији настављају лечење по плану, јер спадају у групу животно угрожених пацијената.
Влада је донела одлуку да хронични болесници могу терапију подићи у апотеклама и ако им је истекао електронски рецепт, како не би морали да иду у домове здравља, праве гужву у чекаоницама и ризикују да се вирус прошири.
Министар кажец да од 55 пацијената који су заражени новим коронавирусом, двоје који се лече у Новом Саду су на ресапираторима, остали су доброг општег стања Појашњава да се тренутно пацијенти лече на инфективним клиникама у Београду, Новом Саду, Нишу и Панчеву.
Како каже, направљен је прецизан план које ће установе примати још заражене пацијенте, уколико се попуне капацитети инфективних клиника.
Зараженио пацијенти новим корона вириусом, како је нагласио, неће се мешати са осталим пацијентима.
- Уколико се попуне капацитети инфективних клиника план је да те пацијенте примају Драгиша Мишовић, КБЦ Земун, бивша хирургија у Нишу, болница за плућне болести у Новом Саду, као и још неке болнице по Србији - нагласио је Лончар. Наводи да заштитне опреме има довољно за све здравствене раднике.
Биће уведене и три нове телефонске линије за психолошку подршку људима, које ће радити 24 сата. Студенти волонтери од данас се укључују да помогну и биће распоређени по Заводима за јавно здравље. Они ће се јављати на телефоне, али и звати да проверавају да ли се поштује мера изолације.
Лончар је апеловао на грађане да одложе све сусрете које су заказали ових дана, да ситуација мора озбиљно да се схвати.
НАЈНОВИЈИ ПОДАЦИ МИНИСТАРСТВА ЗДРАВЉА: У Србији укупно 55 случајева заразе, тестирана 301 особа
Стручњаци саветују како се лечити у кућној изолацији: Дезинфикујте све, користите маске, једите здраво...
СРБИЈА У БОРБИ ПРОТИВ КОРОНЕ: Ево када следи нагли скок у броју оболелих, а када се очекује пад
НЕМА ПОТРЕБЕ ДА ГОМИЛАТЕ ЗАЛИХЕ: Четири златна правила за куповину у доба корона вируса
Од НАТО агресије до корона вируса: Све ванредне ситуације у Србији у последњих 20 година