Основано Удружење "Далмација"
Заменик председника Градске општине Земун Дамир Ковачевић и секретар Скупштине ГО Земун Марко Јанковић присуствовали су оснивачкој скупштини Удружења за друштвено економски развој ''Далмација'' која је одржана у великој сали Градске општине Земун.
Оснивачкој скупштини су присуствовали челни људи градова Книна и Скрадина, општина Ервеник, Бискупија и Кистање, као и представници Шибенско-книнске жупаније. Такође, присутни су били и челници општина Земун, Обреновац, Сурчин и Стара Пазова. То су општине које су прихватиле највећи број избеглих и расељених лица из Далмације.
У циљу успостављања што ближе сарадње на оснивачкој скупштини поднета је иницијатива за отварање Канцеларије шибенско-книнског залеђа у Београду која би требало да почне са радом 2019. године, најавио је заменик председника Градске општине Земун Дамир Ковачевић, уз напомену да се у том делу Хрватске налази духовна баштина Срба која може бити потенцијал за сарадњу и бољу будућност како Срба, тако и Хрвата.
- Окупили смо са само једним циљем, а то је да успоставимо што ближу културну, научну, спортску, медијску и пре свега економску сарадњу са посебним интересом да се развију међусуседски односи на добробит свих грађана. Општине које су пре 20 година прихватиле највећи број избеглих и прогнаних заједничким снагама ће подржати отварање Канцеларије - рекао је Ковачевић.
Заменица жупана Шибенско-книнске жупаније Ања Шимпрага истакла је значај оснивања Удружења које ће омогућити да Срби из Далмације из прве руке сазнају шта се дешава у родном крају, а посебно кад су у питању информације у вези са запослењем што представља окосницу за евентуални повратак.
На оснивачкој скупштини су представљени културни и економски потенцијали далматинског залеђа, изабрано је и руководство Удружења и постављене су смернице рада.
Шибенско-книнска жупанија једна је од 20 жупанија Хрватске. Налази се у средишњој Далмацији, а седиште јој је у Шибенику. Кнински регион 1991. насељавало је више од 40.000 становника, двадесет година касније њихов број је преполовљен, а већинско становништво и данас чине Срби.