ОВО ЈЕ НАЈПОСЕЋЕНИЈИ ЛОКАЛИТЕТ У СРБИЈИ: Ту се могу видети Светла и Тамна дворана, Извор живота... (ФОТО)
Стопића пећина је у 2019. години имала 89 113 посетилаца.
Стопића пећина је у 2019. години остварила рекордну посету и тиме постала најпосећенији локалитет у Србији.
Стопића пећина је у 2019. години имала 89 113 посетилаца и са овом бројком овај локалитет држи рекорд у Србији. За оне који су атрактивну пећину са бигреним кадама већ видели, а затим се враћали да је виде поново, лепа вест је да ће од фебруара понуда бити проширена са око 80 метара новог простора са кадама дубоким и до 7, 5 метара.
СКАНДАЛ У БЕОГРАДСКОЈ ФИЛХАРМОНИЈИ: Чувени немачки диригент ОТКАЗАО НАСТУП, уследила ЖЕСТОКА РАЗМЕНА САОПШТЕЊА
Српски БИСЕР ПОД ЗЕМЉОМ прошле године посетило 63.000 људи: Долазе из ПАЛЕСТИНЕ, РУСИЈЕ, БУГАРСКЕ
До краја месеца СИВИЛО И МАГЛА, али метеоролози имају и ЛЕПЕ ВЕСТИ
У Стопића пећини су у току радови на пешачкој стази која води кроз канал са кадама до новог проширеног простора. То ће бити најатрактивнији али уједно и за уређење најтежи део пећине јер ће се ту налазити каде и до седам и по метара дубине.
Ту ће бити и подводна расвета, плус расвета са белим светлом са лед расветом у самој пећини. Нови део ће бити дужине око 80 метара и располагаће богатим пећинским украсима па ће пећина бити још изазовнија за обилазак.
До сада је ТО урадила доста тога трудећи се да ову природну атракцију учини доступном посетиоцима: прилазни пут, паркинг простор, прилазне пешачке стазе, улазну капију, билетарницу, стазе кроз Светлу и Тамну дворану до тзв. Извора живота , као и стазе изнад бигрених када и расвету.
Током зимских дана прилазни пут је очишћен и проходан.
За пећину нису заинтересовани само туристи, већ и разне просветне и научно-истраживачке установе као што су Геолошки факултет, Завод за заштиту природе, а у последње време и Биолошки факултет чији представници врши истраживања у њој.
За радове у пећини су Министарство за заштиту животне средине и општина Чајетина издвојиле око 3, 5 милиона динара. Иначе, Општина је купила у протеклој години још 1 хектар земље у овом заштићеном подручју како би могле да се неометано обаве све планиране активности.
У ГРУЖАНСКОМ ЈЕЗЕРУ ОПРАО ПРСКАЛИЦЕ ЗА ПЕСТИЦИДЕ: Опасни отрови ушли у воду коју Крагујевчани пију (ФОТО)
АЛАРМАНТНО - Београд данас НАЈЗАГАЂЕНИЈА престоница у Европи, КРИТИЧНО У ВАЉЕВУ
Ваздух у Србији већ данима опасан по здравље: Ових ШЕСТ СТВАРИ морате знати о честицама које нам ПРОДИРУ У ПЛУЋА
Напоље само на КРАТКО! Издата упозорења због ЗАГАЂЕЊА ВАЗДУХА: Ово су МЕРЕ ЗАШТИТЕ, добро их прочитајте!