Пажња! Празни станови су мамац за лопове: Ово су савети како да обезбедите своју имовину
Према статистици београдске полиције, годишње се у просеку обије 1.400 станова
Сезона годишњих одмора увелико је отпочела, а уколико планирате да путујете, обавезно се позабавите заштитом својих станова и друге имовине јер - лопови не иду на летовање!
Прочитајте и:
Зоран Ковачевић, начелник београдског одељења за сузбијање имовинских деликата, саветује грађане како да на брз, јефтин и ефикасан начин обезбеде своје домове док уживају на мору, планини и на селу.
- Лопови ординирају током целе године, али су Београђани најугроженији током летњих месеци. Тада се у главном граду обију четири стана дневно - каже Ковачевић.
Према статистици београдске полиције, годишње се у просеку обије 1.400 станова.
- Стан мора бити обезбеђен, јер то заиста није скупо. Најважније је купити сигурносна врата са бравом коју је готово немогуће отворити, а таквих има на тржишту. Добра ствар је и видео надзор са камером која чува снимак и која се може повезати са телефоном, као и аларми. Уколико путујете, можете оставити упаљено светло или замолити особу од поверења да скупља рачуне и обилази стан како би се стекао утисак да некога има ту. Људи који живе на нижим спратовима, требало би да ставе решетке, јер ће то одвратити лопове - саветује Ковачевић.
- Лопови су најактивнији пре подне, када је већина грађана на послу, али и када падне први мрак, јер тако неопажено улазе у објекте - каже начелник и додаје да пре крађе лопови проверавају да ли некога има код куће.
Ковачевић каже да статистика показује да су у Београду најугроженије општине Врачар, Стари град и Савски венац.
- Та насеља су им примамљива, јер процењују да ту живе имућнији грађани. Зато је најбоље да грађани драгоцености и новац чувају у банкарским сефовима, а не у кући - закључује Ковачевић.