СРБИЈА ЈЕ ИЗГУБИЛА БОРЦА: Преминула Јелена која је са карциномом ПЛИВАЛА ЗА ЧАСНИ КРСТ - својим ЛАВОВСКИМ примером помогла је хиљадама!
После једанаестогодишење лавовске борбе са различитим карциномима Јелена Миленковић (43) из Гаџиног Хана преминула је минуле ноћи. Тужну вест о Јелениној смрти саопштио је њен супруг, уз подсећање да је његова жена дуго водила борбу са опаком болешћу.
Јелена је постала позната јавности у Србији након што је фебруара 2022. године на друштвеној мрежи Тик Ток објавила видео подршке српској репрезентацији, а при том том је и упутила речи подршке свим женама које се боре са карцином.
Она је покренула лавину реакција, а како је навела, циљ је био да путем интернета охрабри многе жене које се боре са истом муком. Јелени је чак четири пута дијагностикован тумор. Она је најпре оперисала карцином на носу, две године касније карцином дојке, а затим и карцином грлића материце. У септембру 2020. године дијагностификоване су јој метастазе на костима и јетри.
Јелена је децембра 2022. године испричала да је њена борба почела оног дана када јој је дијагностификован карцином на носу.
- Све је кренуло од карцинома на носу, како су тада рекли, безазленог, али очигледно није био. Наставило се са карциномом дојке, па јајника и материце, и за крај фатална дијагноза метастазе на костима. То смо пробали да сузбијемо у Турској, годину дана је деловала терапија, али и то је стало. Тренутно сам на хемотерапији у Нишу. Лекари кажу да је то последња опција. Ништа није одушевљавајуће, али ја не одустајем, за мене та опција не постоји иако су све прогнозе лосе - испричала је Јелена
Поред свих проблема са којима се сусрела Јелена ни у једном моменту није клонула духом, а снагу за лавовску борбу црпела је из своје породице.
Стално је истицала да су јој две ћерке и супруг су највећа подршка, али у последњих година имала је и хобије путем којих је покушавала да помогне и другим женама које су у сличној ситуацији.
- Иако има милион тешких и лоших ствари, у целој причи има и нешто позитивно, што је показао и снимак о Мундијалу на Тик Току који је постао виралан. Сада се фокусирам на помоћ другим женама које се боре са истом болешћу, па желим да им бар мало олакшам. Једна сам од оснивачица младог удружења у Нишу "Будите уз нас" поред још 11 жена, а уз моје колегинице Сању Петровски, Ивану Тимотијевић и Славицу Пејић то је оно што ми сада даје снагу да издржим ове терапије, да ће наша реч неком бити од помоћи. Ми се држимо заједно, често ми се друге жене јављају, комуницирамо и размењујемо искуства. Зову ме и људи са свих страна планете. Пацијент се у оваквој фази хвата за сламку, тако да му је било каква врста помоћи и речи прилично значајна - говорила је Јелена.
Иако тешко болесна учествовала је прошлог јануара у Гаџином Хану у пливању за Часни крст на велики православни празник, Богојављање.
- Било је важно учествовати, а момци су били џентлмени и мало ми попустили и тако сам стигла до Часног крста. Иначе купање у леденој води је препоручљиво за подизање имунитета и није тако страшно као што изгледа - казала је после трке Јелена.
Од Јелене се данас на друштвеним мрежама опраштају њене пријатељице и родбина, и сви они истичу да је борбу са опаком болешћу изгубила најхрабрија жена на свету, дивна мајка и супруга.
Јелена ће бити сахрањена сутра на гробљу у Гаџином Хану.
Извор: Србија Данас/Телеграф