Решен проблем депоније у Ковину: Након синоћњег хитног састанка договорено где ће се возити отпад
Након синоћњег хитног састанка министарке Вујовић с председницом општине Ковин и градоначелником Панчева договорено да се отпад вози на депонију у Панчеву
Министарка заштите животне средине Ирена Вујовић сазвала је синоћ хитан састанак са председницом општине Ковин Сањом Петровић и градоначелником Панчева Александром Стевановићем, на којем је договорено да се отпад из Ковина од понедељка вози на депонију у Панчево.
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/03/12/125876639_10223363454423457_2314078961350742566_n.jpg?itok=TAhC0jJd)
ЈОШ ЈЕДАН ВИКЕНД ПОД МЕРАМА: Корона стеже обруч, а Кризни штаб мере - каква одлука чека Србију у понедељак?
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/03/13/pjimage_0.jpg?itok=VAcUJzco)
СРБИЈА У ВРХУ ПО БРОЈУ ВАКЦИНИСАНИХ: Наша земља све ближа цифри од ДВА МИЛИОНА датих доза цепива против короне
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/03/08/shutterstock_1193413714.jpg?itok=jemNIcog)
КИШНО ЈУТРО НАС УВОДИ У ПОСЛЕДЊИ ЗИМСКИ ВИКЕНД: У недељу време приређује изненађење
Вујовић је нагласила да ће се у Панчеву процењивати количина и врста отпада, како би се у што краћем року дошло до одрживог и дугорочног решења за отпад у Ковину, саопштено је из Министарства за заштиту животне средине.
- Након санирања пожара, капија депоније у Ковину је затворена. Међутим оно што је потребно за општину Ковин и за цео Банат јесте дугорочно решење, које Влада Србије припрема у сарадњи са кинеским партнерима када је реч о проширењу касете у Панчеву. На састанку су разматрана сва решења. Примера ради, изградња трансфер станице у Ковину, након чега би се урадила санација и рекултивација несанитарне депоније у тој општини - рекла је Вујовић.
Она је додала да је у првом моменту било најважније да се спречи еколошка катастрофа, након што је недавно избио пожар на тој депонији, што је довело до појачаног загађења ваздуха.
Министарка је навела да су, од кад је преузела ресор заштите животне средине, бројни позитивни кораци предузети.
- Од почетка мог мандата затворена је несанитарна депонија Стањевине, једна од највећих еколошких бомби у Србији. Одвојили смо средстава за санацију депоније у Чачку, Трстенику, за изградњу трансфер станица у Новој Вароши и Књажевцу, за Регионалне депоније у Пироту и Ужицу. Обезбедили смо средства и за осам нових Регионалних центара за управљање отпадом, којима ће након изградње бити обухваћено више од 50 локалних самоуправа у Србији. Спремни смо да финансијски помогнемо градовима и општинама да реше проблем дивљих депонија на својој територији, јер нама су здравље и квалитет живота грађана на првом месту - поручила је министарка Вујовић.