Срби, ОПРЕЗ пред зимовање: Путно здравствено осигурање не покрива СВЕ трошкове лечења у иностранству
Иако полиса путног здравственог осигурања није обавезна за излазак из земље, већина се ипак одлучује да је обезбеди пре него што крене на пут како им неке непредвиђене околности не би поквариле одмор. Ипак, путно осигурање не покрива баш све врсте повреда и болести које вас могу на задесити на путовању, а за многе је потребна и доплата.
Код свих осигуравајућих друштава ситуација је јасна и каже да случајеви који се догоде намерно, кривицом самог осигураника или његовим немаром, аутоматски се искључују из осигурања.
Трошкове за повреду главе у случају када је осигураник био пијан или уколико је био под дејством опојних дрога, платиће он сам, из сопственог џепа.
Палма НА КАМИЛИ! Повео делегацију у Египат, па УЗЈАХАО! (ВИДЕО)
- Хроничне болести, као што су, рецимо, дијабетес или повишен крвни притисак, нису покривене путним осигурањем, али вам то нико унапред неће рећи. Помоћ у иностранству вам, уколико дође до незгоде која је последица неке хроничне болести, неће бити одбијена, нити ће вам живот бити угрожен, али по повратку кући такве трошкове нећете моћи да наплатите - рекли су у једној осигуравајућој кући.
Осим тога у путно осигурање не улази оно што се дешава због непажње или што није хитно, на пример опекотина од сунца, осим ако није опасна по живот, амбулатно испирање ушију које нису под упалом, сунчанице без компликација, уједи инсеката који не угрожавају живот, итд..
- Уколико туристи желе да се баве спортом који може да доведе до повреда, мораће да плаћају додатно. Скијање се приликом куповине зимског путног осигурања, уговара као допунски ски ризик, и једино тада обезбеђује покриће трошкова у случају ове врсте повреда. Доплата износи 50 одсто више у односу на обрачунату премију стандардног путног осигурања - кажу из друге осигуравајуће куће и додају да се овакве доплате врше и код оних који одлазе на привремени рад у иностранство.
У Србији данас ПРАВА ЗИМА: Ево где и када ће пасти СНЕГ!
Они додају да је неопходно да приликом склапања полисе скијаши и сноубордери агентима обавезно нагласе да ће се бавити зимским спортовима.
- Проширени пакет обезбеђује санирање евентуалних повреда, болничко лечење, лекове, па чак и доставу лекова којих нема у ски-центру. Уколико лекари процене да је то обавезно, покривени су и трошкови превоза клијента у земљу пребивалишта, али и транспорт са стазе - објашњавају у овој осигуравајућој кући.
Што се тиче летње сезоне, у многим осигуравајућим кућама доплата нема, осим када као и зими желите да се бавите одређеним спортовима. Уколико бисте волели да се бавите једриличарством, рафтингом, роњењем, ловом, параглајдингом, планинарењем, планинским и брдским бициклизмом, скијањем на води, воденим скутерима, па и акробацијама на ролерима, могуће повреде ниједна осигуравајућа кућа не покрива редовном полисом путног осигурања.
Из туристичке агенције Вива травел кажу да код њих путно осигурање има фиксну цену, а доплате за одређене ствари се разликују.
- Путно здравствено осигурање покрива трошкове неопходног лечења као и трошкове превоза због болести, у износу од 30.000 евра. Постоје доплате за рекреативне и професионалне спортисте, а износ зависи од периода боравка, узраста осигураника и избора саме дестинације - истичу они.
За крај, важно је да знате: обавезно пре коришћења путног здравственог осигурања позовите број који је назначен за потребе коришћења. Немојте ићи самостално код лекара, јер ће вас на том броју упутити коме да се јавите како бисте без проблема касније повратили новац од трошкова лечења.