СРБИЈА НА СИГУРНОМ ПУТУ КА ОПОРАВКУ: Наставља се вакцинација здравствених радника, укључени и домови здравља
Са вакцинацијом здравствених радника настављено је и данас, а вакцине су примили запослени у КБЦ Земун, КЦС, и у ковид болници у Батајници.
Овим темпом се наставља, најавио је државни секретар у Министарству здравља, Мирсад Ђерлек, те је, како је истакао, почела вакцинација здравствених радника масовнијег типа како би се она обавила у што краћем року.
ПУЛМОЛОГ УПОЗОРАВА: Не игноришите дуготрајан кашаљ, искашљавање и отежано дисање! Можда су знаци ОЗБИЉНЕ БОЛЕСТИ!
КОРОНА ПРЕСЕК НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ: Преминуле две особе, још 301 нов случај
ДА ЛИ ЗНАТЕ ШТА ЈЕ КОРИНЂАЊЕ? Овом обичају се највише радују деца
- Јуче је заиста био велики одзив и то ме радује, јер су здравствени радници увек на првој линији фронта, а вакцинација је једини начин да стабилизујемо епидемиолошку ситуацију и одупремо се овом озбиљном трећем таласу. Оно што желим да најавим је да већ од петка крећемо у нову акцију, вакцинисаћемо здравствене раднике у 15 општих болница које су у ковид систему а већ почетком следеће недеље укључујемо и домове здравља, дакле, појачавамо темпо како бисмо што пре завшрили вакнацију свих здрасвтвених радника - изјавио је Ђерлек.
Директорка болнице Татјана Аџић Вукићевић рекла је да ће бити вакцинисано између 70 и 100 запослених, а остатак заинтересованих добиће вакцину у петак.
Настављена је вакцинација и у свим клиничким центрима и клиничко-болничким центрима у Србији.
Државни секретар, Александар Стефоски је током посете КБЦ Земун рекао да су приоритетна група за вакцинацију здравствени радници у ковид систему, али и корисници и запослени у геронтолошким центрима.
- Направљен је план како ће се вакцине дистрибуирати и давати по приоритетним групама. После тога се прелази на вакцинацију становништва - навео је Стефоски.
Директор КБЦ Земун Драгош Стојановић рекао је да је интересовање за вакцинацију велико међу здравственим радницима.
"Видимо светло на крају тунела"
- Сада видимо светло на крају тунела. Вакцинација код нас се обавља по приоритетима, прво су вакцинисани здравствени радници из интензивне неге, затим у пријемно тријажном центру, а затим остали - навео је Стојановић.
Да подсетимо, вакцинација здрасвтвених радника почела је јуче, те су сви већи Институти и Заводи за јавно здравље у Србији у току преподнева на располагању имали планиране количине Фајзерове и Спутњик вакцине.
Међу првима је вакцину примио јуче и државни секретар у Министарству здравља и доскорашњи генерални диркетор Клиничког центра Ниш проф.др Зоран Радовановић који је појаснио даљи план вакцинације.
- Како је и најављено јуче на састанку, а како је колега Ђерлек потврдио, овог месеца требало би да добијемо око 80.000 доза Фајзерове вакцине, велику количину руске вакцине Спутњик, али и кинеске вакцине, док ће у фебруару у Србију стићи још 200.000 доза Фајзрове вакцине, потврдио је проф. Радовановић и нагласио да ће држава и надлежни учинити све, да темпо буде максимално појачан, како би се имунизација спроводила што брже и како би што више људи примило вакцину.