СРБИЈА НАБАВЉА ТРИ ВАКЦИНЕ! Руска, кинеска или европска? Ево која ће ПРВА СТИЋИ у нашу земљу и када
Србија ће набавити три вакцине за корона вирус, а у нашу земљу ће прво стићи Кинеска, сазнају српски медији.
Према информацијама до којих се незванично дошло у кризном штабу, најмање једну вакцину имаћемо пре краја године, можда чак средином или крајем новембра.
КОНАЧНО! У Србији ОД СУТРА наступа попуштање мера: Ево шта ћемо све моћи да радимо и ПОД КОЈИМ УСЛОВИМА
КОРОНА ДИВЉА НА КиМ: Преминуло 10 особа, а тренутно је активно ЧАК 3.476 случајева
КРАЈ ДРАМЕ НА РТЊУ: Пронађен тешко повређени параглајдериста, хеликоптером ће га пребацити у Ниш
- Најочигледније јесте да то буде кинеска вакцина. Иако су Руси први званично регистровали вакцину "Спутњик В", мало је познато да су Кинези још у јулу почели да дају своје вакцине најугроженијим категоријама становништва - објашњавају стручњаци, истичући да српски лекари увелико проучавају документацију за кинеску, руску као и вакцину коју заједнички производе 2Астра зенека" и Оксфорд.
Сазнања српских медија је потврдио је индиректно и председник Александар Вучић. Шеф државе изјавио је да би се први вакцинисао против короне, првом вакцином која стигне, а да ће наши стручњаци потврдити која је најбоља.
Илуструјући утицај теорија завере на размишљање људи о вакцини, Вучић је рекао да од три његова саветника, један неће европску вакцину, један неће руску, а трећи неће кинеску.
- Ја ћу да примим прву вакцину. Чекам да наши стручњаци кажу која је добра, - констатовао је Вучић и на питање када ће вакцина, одговорио:
- У наредна три месеца то је онда крај короне и свега другог.
Додао је да не може и не жели да се бави антивакцинашким лобијима и свим бесмисленим и ужасавајућим причама, које, каже, спречавају напредак земље и економије, већ ће се борити против свих таквих теорија завере.
А да је Кина увелико одмакла у практичној примени вакцине, сведоче речи званичника националне здравствене комисије Џенега Џенгвеја за кинеске државне медије:
- Ми смо од јула давали вакцине групама људи који се суочавају да високим ризиком од заразе корона вирусом. Циљ јебио да се ојача имунитет одређених група људи, укључујући здравствене раднике и особе које раде на пијацама и у секторима превоза и услуга.
Истовремено, Аргентина је саопштила да се придружила Перуу, Мароку, бахреину и УАЕ у одобравању фазе тих клиничких испитивања вакцине против короне, коју је развила кинеска "Бајотек група" (ЦНБГ). Како је саопштено, пошто је број случајева вируса КОВИД-19 у Кини занемарљив, ова земља има потребу да вакцину испитује тамо где је корона тренутно раширенија.