Српски доктор Лалић изнео забрињавајући податак: Људе са ОВОМ ХРОНИЧНОМ БОЛЕШЋУ напашће олуја короне
Србија је у петој недељи епидемије која је до сада однела 39 живота, а заражено је готово 1500 људи.
Међу преминулима и оболелима има и радноактивног становништва али и старијих особа, већина има хроничне придружене болести.
Декан Медицинског факултета у Београду и директор Клинике за ендокринологију, дијабетес и метаболичке болести Небојша Лалић каже да дијабетес, ако је претходно био лоше регулисан, напада различите органе, и чини их мање отпроним на олују коју произведе корона вирус у организму.
Небојша Лалић је рекао да ако неко има дијабетес и добро је регулисан и нема компликација, он нема већи ризик за добијање инфекције.
У овом српском граду до сада нико није био позитиван на КОВИД-19, а онда се ПРЕКО НОЋИ догодио драстичан обрт
Струка дала јасне препоруке: Србија ће бити у ИЗОЛАЦИЈИ ЧИТАВ АПРИЛ И МАЈ, а онда стиже нова борба
"Људска дужност пре свега" Ово је БРАЧНИ ПАР који је Србији поклонио респираторе
- Треба учинити напор да дијабетес буде добро регулисан, али је у овом тренутку то још потребније него у обичном животу. Дијабетес, ако је претходно био лоше регулисан напада различите органе, и чини их мање отпорним на ту олују коју произведе вирус, олују запаљенских супстанци у организму који разарају првенствено плућа, али и нарочито срце и друге органе, који су начети дијабетесом - рекао је Лалић.
Према његовим речима, иако, каже нема тачне податке, више од половине оних који су умрли имали су нерегулисан дијабетес.
- Ја бих желео да упутим све наше оболеле на сајт "Батута", затим на сајт организације пацијената, и у апотекама ће бити одштампаних упутстава и то су два документа. Један је о општим информацијама, а други је понашање у условима болести у дијабетесу. То упуство садржи и информацију и како се доза лека може прилагодити и тиме се може спремно дочекти евентуална инфекција - навео је Лалић.
Истиче да земље које се могу подичити савршенијим системом здравствене заштити, као Италија, Шпанија и САД имају велики број умрлих.
- Са овом инфекцијом је проблем у томе што обољевају и умиру они који имају изузетно јак имунитет. Ту има доста ствари које се не знају јер је вирус нов. Проценат смртности није такав да се свака инфекција ковидом заврши смртношћу. Ми смо у борби да се препозна и интервенише рано - казао је Лалић.
Лалић наводи да се ради на дуплом колосеку.
- За оне пацијенте који се не могу добро регулисати и који су у кризи се могу јавити за консултације, тако да ми и даље радимо са пацијентима који су у тешком стању. Скоро пола капацитета, наше медицинцске сестре су на Инфективној, три доктора су у КБЦ "Драгиша Мишовић". Помажемо као интернисти у условима у којима нема довољно лекара - истакао је Лалић.
Наводи да Медицински факултет ради, а био је и домаћин и кинеској делегацији јуче.
- Увек смо ту да будемо место утврђивања нових доктрина. Могу да будем поносан на наше студенте који су иницирали телефонску везу са пацијентима. Честитам им Дан студената. Они су се нама прикључили, а ми смо са друге стране успели да на нашем сајту комплетирамо наставу онлајн систеомом. И то ће убрзано ширим и до краја следеће недеље ће бити готово за специјалнистичку, енглеску и припремну наставу. Остаје нам практични део са пацијентом који надам се да ћемо успети у лето да завршимо - закључио је Лалић.
Доктор Кон саопштио лоше вести: Наредна недеља је кључна, ако не ухватимо конце, следи ПОТПУНА БЛОКАДА
Овај дечији узраст се показао као најотпорнији на корона вирус, а српски педијатар открива и зашто
Др Несторовић представио нову прогнозу за борбу против заразе: Најавио НАЈКРИТИЧНИЈЕ ДАНЕ, АЛИ И ДАТУМ ПРЕСТАНКА
"Овај нинџа десно је моја мама, има 60 година, али ради 12 сати дневно" Дејан упутио СНАЖНУ ПОРУКУ Србији (ФОТО)
ИСПОВЕСТ БЕОГРАЂАНИНА КОЈИ ЈЕ ПОБЕДИО КОРОНУ: Дивим се вашем знању и пожртвованости за сваког болесника