ШТА ЈЕ БЛЕКАУТ ЧЕЛЕНЏ НА ТИКТОКУ? Све о игрици због које се обесио дечак (9) у Раковици
У основи, овај челенџ тера кориснике да се “даве” све док не изгубе свест
Србију је данас обишла вест да се дечак (9) који је јуче пронађен мртав у стану у Раковици, наводно случајно обесио играјући Тик-ток изазов Блацкоут!
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/335754/ni.jpg?itok=-xS2gbCZ)
УХАПШЕН ПОЛИЦАЈАЦ ИЗ АЛЕКСИНЦА: Спроводио преваре на ауто-путу
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/398700/policija_1.jpg?itok=3YN5m1oc)
ПРОВАЛА КОЈА ЈЕ ПОШЛА ПО ЗЛУ ИЛИ УБИСТВО? Шта се крије иза случаја закланог пензионера на Звездари
Дечак је остао сам у стану, док су му родитељи били у продавници.
- Када су се вратили он није отварао врата, па су позвали полицију и ватрогасце који су преко терасе ушли и дете затекли обешено о кревет на спрат. Од почетка се сумњало да је до смрти дошло случајно током игре, а сада се верује да је малишан заправо играо изазов Блацкоут на друштвеној мрежи Тик-ток - каже извор из истраге.
У овом изазову деца ставе каиш око врата, стежу га и снимају то мобилним телефоном док не падну у несвест. У Италији је пре неколико дана преминула девојчица (10) која се угушила играјући овај изазов.
Светски медији апелују да се пријави сваки налог на коме се види шеровање Блацкоут челенџа.
Као и многи други опасни Тик Ток трендови (челенџ Плави Кит, на пример), и овај челенџ приморава младе људе да извршавају задатке који су опасни по живот.
У основи, овај челенџ тера кориснике да се "даве" све док не изгубе свест. Ова "игра" је на друштвеним мрежама већ годинама, и понегде је позната као "Passout challenge" (čelendž онесвешћивања), "The Гаме оф Choking" (igra дављења”, "Спеед Дреаминг" (убрзано спавање) или "The Фаинтинг Гаме" (игра онесвешћивања), а тренутно је узела маха на ТикТоку.
Медицински радници упозоравају да овај челенџ може довести до онесвешћивања, оштећења мозга, па чак и смрти.
ТикТок сада охрабрује кориснике да пријаве људе који учествују у овом "изазову", и нада се да ће то спречити његово ширење. Ово се може урадити када кликнете на белу стрелицу на десној страни снимка, а затим притиском на "репорт". Онда можете изабрати категорију "Суициде, Селф-харм анд Дангероус Ацтс" (самоубиство, самоповређивање или опасни поступци).
Ако видите да неко учествује у овом челенџу, или охрабрује учешће, одмах пријавите тај профил.