СТИЖУ СТРОГА ПРАВИЛА, СТАЈЕ СЕ НА ПУТ ДИВЉОЈ ГРАДЊИ: Нелегални објекти рушиће се и без коначне одлуке суда!
Измене и допуне Закона о озакоњењу од 6. новембра доносе строжа правила за несавесну градњу, а забрињавајући податак је да српска престоница годишње изгуби 30 милиона евра
Нелегални објекти рушиће се и без коначне одлуке суда, а то ће омогућити измене и допуне Закона о озакоњењу, које ће ступити на снагу 6. новембра.
Озбиљна упозорења стручњака: Због високих температура бубашваба ће бити СВЕ ВИШЕ! Заштита НЕОПХОДНА
Немогућност промета некретнина, обављања услужних и угоститељских делатности у зградама које немају дозволу за градњу, још нека су од нових решења које ће помоћи локалним самоуправама у Србији да се коначно обрачунају са дивљом градњом, а подаци говоре да је од децембра 2015. до данас Република порушила 500 нелегалних објеката и да је донето око 183.000 решења о озакоњењу.
Измене и допуне Закона о озакоњењу иницирао је Град Београд како би се исправиле мањкавости закона и сви проблеми са којима су се инспекције суочиле на терену.
СРАМНА ОДЛУКА подгоричких власти: У Црној Гори је на снази ГАЛОПИРАЈУЋА ДИСКРИМИНАЦИЈА СРБА
- Ово ће нам омогућити да се руше бесправни објекти на основу коначног, а не правоснажног решења. То значи када се неко одбије од легализације у другом степену, тог часа ће град, република или општина, зависи ко је надлежан, моћи да сруши објекат, а не да чекамо да се заврши поступак пред Управним судом који је знао да траје и више од 15 година. Неће бити могућа ни продаја објеката док се не озаконе, а подаци о томе моћи ће да се добију у Републичком геодетском заводу - рекао је заменик градоначелника Београда Горан Весић.
Изменама ће бити онемогућено и да јавна предузећа прикључе објекат на јавну инфраструктуру, а они који то ураде биће кажњени са један и по до три милиона динара. Нови прописи доносе и новине према којима неће моћи да се отвори продавница или угоститељски објекат у згради зиданој без папира.
За Београд најважнија информација је да ће грађевинска инспекција са општинског прећи на градски ниво, како би се избегле све махинације због познанстава са надлежнима на локалу.
Сваки објекат над којим се спроводи поступак озакоњења имаће забележбу у катастру, што је сигнал одговорним купцима да не купују такве станове. А, за зграде или куће подигнуте без папира слична забележба ће бити стављена на плац, као врста упозорења да је реч о незаконито подигнутом здању.
ПОЗДРАВ ИЗ САБОРНЕ ЦРКВЕ У КРАЉЕВУ: Да ли је ово права црква покајница кнеза Милоша?
Град Београд ове године издао је дозволе за градњу 850.000 квадрата, а у престоници тренутно има око 1.500 легалних градилишта. У поступку легализације у Београду је око 270.000 предмета, док је после истека законских рокова, према процени у престоници изграђено око 500.000 нелегалних квадрата. Познат је и податак да Београд годишње због дивље градње изгуби чак 30 милиона.
Пратите нас на нашем инстаграму СрбијаДанас.