ОДЛИЧНЕ ВЕСТИ ЗА СТУДЕНТЕ! Повећава се износ и број стипендија, а ту није крај - биће још боље
Циљ је приближити услове студирања на свим факултетима
Како студенти могу боље да се организују? Како стандард може да им буде бољи? Како њихова улога у друштву може да буде значајнија? То су само нека од питања на које су одговоре дали студенти и представници ресорних министарстава поводом Међународног дана студената.
БУДИТЕ НА ОПРЕЗУ! Ако сте прележали КОРОНУ овај параметар контролишите редовно - последице могу бити ОПАСНЕ ПО ЖИВОТ
НАЈНОВИЈИ КОРОНА ПРЕСЕК: Бројке настављају да падају, преминула 51 особа
ПРЕТЕРАНО СИТА СВЕГА: Крави се смучила штала па изашла мало на улицу да прошета (ВИДЕО)
Студенти пре свега желе да се врате у амфитеатре и класичном начину студирања, али ту су и питања на која константно указују.
- Наравно, потреба за побољшањем студентског стандарда и смањење школарина - то су универзални захтеви који студенти увек имају. Ми смо ту да им као студентски представници увек изађемо у сусрет, саслушамо све њихове проблеме и покушамо на најефикаснији могући начин да их решимо - каже студент проректор Универзитета у Новом Саду Игор Кнежевић.
Студент проректор Универзитета у Београду Ана Грчић истиче да је циљ да се приближе услови студирања на свим факултетима, како студенти не би трпели због разлика.
Министарство омладине и спорта жели да подржи што већи број академаца, па ће повећати и износ и број стипендија.
- И у 2022. имаћемо рекордан број од 1.550 стипендија и сада већ рекорних 32.000 динара месечно као вредност стипендије. На тај начин желимо да подстакнемо младе људе. Желимо да подстакнемо породице и студенте, желимо да пошаљемо снажну поруку родитељима да су они истински хероји и да су извели своју децу на прави пут, а студентима да се залагање, труд и одрицање итекако исплати, а да смо ми ту да само подстакнемо њихово даље усавршавање - каже министар омладине и спорта Вања Удовичић.
Академци и сами организују семинаре и такмичења. Такмичење из програмирања организује Удружење студената технике Европе.
- То је интензивно студентско, програмерско такмичење на пољу вештачке интелигенције. Имаћемо 16 тимова од по три или четири члана, који ће имати на располагању двадесет часова да дизајнирају интелигентног, функционалног бота - наводи члан Удружења студената технике "БЕСТ Београд" Милица Стојић.
Пријавање је до недеље, а само такмичење у првој половини децембра.