СВИ ЛЕГИЈИНИ ЗАТВОРСКИ ДАНИ: 12 година се није оглашавао, а сада има НЕВЕРОВАТАН ЗАХТЕВ из затвора
У жалби на одлуку суда којом му је и после 12 година затвора продужена строга изолација Милорад Улемек Легија се позвао на Уставом загарантовано право на планирање породице?!
Бивши командант ЈСО Милорад Улемек Легија (48), који је осуђен на 40 година затвора због убиства премијера Зорана Ђинђића и других тешких злочина, тражи дозволу да у затвору прави децу.
Сви Легијини затворски дани
- Од 2. маја 2004. до 11. јуна 2010. био у Централном затвору, а одатле пребачен у "Алкатраз"
- Осуђен на по 40 година у случајевима убиства Зорана Ђинђића, злочинима "земунског клана", за ликвидацију Ивана Стамболића и покушај убиства Вука Драшковића, као и за четвороструко убиство на Ибарској магистрали
- Пре две године жалио се председнику Одбора за људска и мањинска права Мехи Омеровићу, тада је први пут поменуо право на планирање породице
- Сваке две године има права да поново тражи љубавну собу
Легија који је у затвору већ 12 година, налази се у "Алкатразу", најобезбеђенијем делу пожаревачке "Забеле", а у жалби на одлуку суда којом му је продужена строга изолација позвао се на своје уставно право на планирање породице. Он наводи да му, по Уставу Србије, мора бити обезбеђено право да у затвору са својом супругом има секс.
12 ГОДИНА ЛУДИЛА У АЛКАТРАЗУ: Легија пред пуцањем, жели да изађе, а има и ДЕБЕО разлог!
Жели да продужи лозу
Улемек, иначе, има четири ћерке из два брака. После развода од прве супруге Маје Луковић, са којом има ћерку Николију (18), ушао је ванбрачну заједницу са Александром Ивановић и са њом добио још три девојчице:
ЗАБРАЊЕНИ СНИМАК: Овако је Звездан Јовановић вежбао атентат на Ђинђића (ВИДЕО)
- Легија силно жели да има и сина наследника. И Александра се у више наврата поверавала пријатељима да би желела што пре, док не буде касно због њених година, да добију и мушко дете. Легија је баш зато у својој жалби нагласио да му Устав гарантује право на проширење породице - преноси добро обавештен извор.
Легијина жеља, међутим, неће бити испуњена јер је Апелациони суд ових дана правоснажно потврдио одлуку Вишег суда којим се, баш као и пре две године, одбија Улемекова молба. Таква одлука донета је на основу процене безбедносних служби да би премештај у неко "отвореније" затворско одељење био високо ризичан због опасности од бекства.