ТИХИ ХЕРОЈ - МИЛОШ ДАО КРВ ЧАК 107 ПУТА! Попунио две књижице, ускоро завршава и трећу - открио зашто то ради
Милош је као добровољни давалац попунио две књижице, и сада је на трећој
Милош Максимовић (38), припадник МУП-а, распоређен у Јединици за обезбеђење одређених личности и објеката добровољни је давалац крви и крвне плазме и као такав крв је дао чак 107 пута!
"ОДАЗОВИМО СЕ ПОЗИВУ ПОГЛАВАРА СПЦ" Ђурђев позвао све грађане да се помоле за ОЧУВАЊЕ ЈЕДИНСТВА СРБИЈЕ
ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ПОСЛЕДЊИ ЧАС! Мења се пропис због којег многи НЕ БИ ПРОШЛИ технички преглед
НЕСТАЛА ДЕВОЈЧИЦА (14) ИЗ ЧАЧКА: Последњи пут виђена у петак вече, породица три дана БЕЗ ИКАКВОГ ТРАГА
Овај Крагујевчанин прва је особа на коју из Института за трансфузију крви Клиничког центра овог града помисле када им је хитно потребна крв, и то АБ позитивна крвна група, која није тако честа.
- Дешавало ми се да, ако се деси нека пуцњава, тежак порођај, хитна тешка операција, ми зазвони телефон у пола ноћи, да треба да дам крв. И устанем, не буде ми тешко јер сам свестан да некоме живот од тога зависи - почиње причу скромни човек огромног срца.
Крв је, каже, почео да даје чим је напунио 18 година.
- Попунио сам три књижице, и добио награду града Крагујевца. Сваке године град Крагујевац и Клинички центар награђују даваоце, оне који су имали 25, 50, 75, давања. Ретко ко их има више од стотину - каже он додајући да то не ради због признања и плакета, већ жеље да помогне онима којима је помоћ потребна.
Од стране КЦ Крагујевац, службе за трансфузију крви, награђен је признањем у виду сребрног знака 2015.године и позлаћеног знака 2017.године. Интересантно је то што у тренутку кад смо разговарали са њим, Максимовић је из треће смене одлазио у Институт и након непроспаване ноћи. Ништа му није тешко, а слободне дане које добија због давања крви - не користи. Осим крви и крвне плазме након прележане короне, Максимовић донира и тромбоците.
- Тромбоците дајем углавном за пацијенте са леукемијом и друге такве пацијенте. Знам да њима кеса крви значи живот. Давање тромбоцита траје око сат и по времена, па смо скоро рачунали да сам на тој машини провео укупно четири сата - каже Макисмовић додајући да стално покушава да анимира људе око себе да донирају крв.
- Једном приликом сам у Клинички повео и своју децу, Дуњу (7) и Виктора (6). Нису се плашили, знали су да тата даје крв, и желим да их од малих ногу освестим да је то добро и да се мора помагати другима - закључује Милош и каже да би волео бих да се направи удружење добровољних давалаца крви МУП-а јер се они апелима свакако увек одазивају.
Према подацима Синдиката полиције Слога, Милош Максимовић је у МУП рекордер по количини добровољно дате крви па на тај начин даје вишегодишњи допринос у спашавању људских живота што доприноси угледу Министарства у јавности и афирмативно делује на друге колеге.