У СРБИЈУ СТИЖУ ПАДАВИНЕ И ЗАХЛАЂЕЊЕ: Метеоролог у најави времена за март СПОМЕНУО И МРАЗ И СНЕГ
Можемо да очекујемо више падавина у другој полицини месеца.
У Србији се и у марту наставља топло време, док у другој половини месеца можемо да очекујемо чешће падавине.
ВЕЧЕРАС У СРБИЈУ СТИЖУ КИША И СНЕГ: Приближава нам се олујни систем
СРПСКИ НАУЧНИЦИ ПРАВЕ ЛЕК ЗА СПИНАЛНУ МИШИЋНУ АТРОФИЈУ! Неће утицати на ДНК и биће ЈЕФТИНИЈИ од "золгенсме" која кошта више од два милиона долара
НЕСТАЛЕ ДВЕ ДЕВОЈЧИЦЕ (15) И (13)! Цела Србија на ногама СВИ СЕ ДАЛИ У ПОТРАГУ!
Слободан Совиљ, метеоролог Републичког хидрометеорлошког завода (РХМЗ) каже за медије да ће 5. марта на југу земље бити хладније са кишом, док ће на планинама преко 1.500 метара надморске висине бити и снега.
- У остатку Србије променљиво облачно са сунчаним периодима уз кишу слабог интензитета у односу на југ земље. Температура од 10 степени на југу, док ће у Војводини бити око 17, 18 степени. У среду и четвртак у већини места киша, на високим планинама снег, температуре од 10 до 15 степени. Што се тиче петка и викенда биће суво време са сунчаним интервалима са максималним температурама до 15 степени, док ће у недељу локално бити и до 20 степени - наводи Совиљ и додаје да ће након те недеље односно од 11. марта бити поново киша уз мањи пад температуре:
- У том периоду са кишом температуре ће бити од осам до 12 степени, а у данима без наоблачења од 15 до 19. Све у свему очекујемо позитивно одступање од мартовске температуре за плус два степена. Прогнозирано је између 35 и 65 литара кише по квадратном метру, док ће у вишим пределима бити до 90.
Према његовим речима у другој половини месеца се наставља тренд честих наоблачења.
- Можемо да очекујемо више падавина, али без битнијих промена. У данима са кишом температура око 10 степени. Што се тиче мразева можемо их очекивати када су ноћи ведре након престанка падавина када смо под утицајем хладнијег ваздуха. Свакако нема назнака за јаче уахлађење могући су само приземни мразеви локалног карактера и нема мразева на висини од два метра који могу да угрозе процветало воће. Иначе март и април су месеци када су могући продори хладног ваздуха, док је фебруар био најтоплији откад постоје мерења у нашој земљи.
Извор: Србија Данас/Курир/Александар Коцић/М.А.