ВЕЧЕРАС СПАВАМО КРАЋЕ! Помера се сат - лекари саветују: На ово је важно обратити пажњу
Многи ће се борити са главобољом и осећајем неиспаваности, а стручњаци сматрају да то води и до већег броја саобраћајних незгода.
Летње рачунање времена почеће ноћас, тачније у ноћи између суботе и недеље, тачније 27. марта у два часа ујутру, када часовник треба померити за један сат унапред, тако да се од тог тренутка рачуна да је три сата ујутру.
Сем тога, пролеће нам је стигло 20. марта у 16.33 часова.
ВЕЛИКА СОЛИДАРНОСТ СРБИЈЕ У НАЈТЕЖИМ ВРЕМЕНИМА - "Честитике Србима на резултатима у борби против вируса корона"
"ЈЕ л' НАЂЕН МАТЕЈ?" Хрватска у паници због пронађеног беживотног тела у Београду - чекају се резултати обдукције
СРЕЋАН КРАЈ ПОТРАГЕ: Породица потврдила да је девојчица пронађена
Иначе, важно је да знате да померањем сата утичемо на биоритам, а због летњег рачунања времена губимо сат времена сна. Лекари неретко саветују да се они који очекују тегобе припреме на време.
У ноћи померања сата добро је ићи на спавање раније или следећег дана одспавати дуже да би се надокнадило изгубљено време. Лош сан утиче и на имунитет, па треба припазити на унос здравијих намирница.
Иначе, од тегоба се очекују и физичке и психичке код многих, а удружене чак могу да доведу до повећаног ризика од смрти.
Неуролози упозоравају да велика опасност прети кардиоваскуларним болесницима и да постоји велика опасност од срчаног удара.
Уз смањену концентрацију, отежано памћење и изразити умор и дневну поспаност, многи ће се суочити са смањеном радном ефикасношћу. Томе треба додати да промене у ритму спавања воде до неравнотеже хормона и повећања крвног притиска.
Многи ће се борити са главобољом и осећајем неиспаваности, а стручњаци сматрају да то води и до већег броја саобраћајних незгода.
Иначе, наредно померање часовника следи 30. октобра, када Закон о рачунању времена за 2022. годину прописује повратак на зимско рачунање времена.