НИСУ СЕ САКРИЛИ КАДА ЈЕ БИЛО НАЈТЕЖЕ: Посао добило 1.200 младих лекара, Србија спремна за СВАКУ ЕПИДЕМИЈУ
У најтежим данима дају све од себе.
Од почетка епидемије корона вируса, а због пораста броја пацијената, и потребе за лекарима и медицинским сестрама су повећане. Због тога је у претходном периоду посао добило више од три хиљаде здравствених радника, од тог броја - 1.200 су лекари.
Образложење за пријем једногласно - показали су жељу да помогну када је најтеже, и зато су у најтеже време и за Србију и за њен здравствени систем и добили посао.
МЛАДИ ЉУДИ ЗА ПРИМЕР: Оно што волонтери Меридиана раде за цео Балкан заслужује велико БРАВО!
"ЉУДИ НЕ СХВАТАЈУ, ОВО ЈЕ МЕДИЦИНА КАТАСТРОФЕ" Др Несторовић објаснио да ли ће сунце УБИТИ КОРОНУ
ПОПУШТАЊЕ МЕРА: Од данас код фризера, козметичара и у теретане, али под ОВИМ УСЛОВИМА
- Само је битно да ли хоћете да се баците у ватру или не, шта сам ја ту преломила, не знам, јер су се ствари јако брзо дешавале, уследио је конкурс брзо, брзо су нас звали на разговор, и просто, желела сам да почнем да радим, било је страха - рекла је др Ведрана Пејин са Клинике за пулмологију Клиничког центра Србије.
Двадесетшестогодишња Ведрана је из Суботице. Завршила је факултет пре две године, а волонтирала годину и по дана на Клиници за офталмологију. Први посао је добила у време короне, али се у исто време и први пут суочила са смрћу пацијента.
Сада, као и медицинска сестра Сандра Анђеловић, ради у Клиници за пулмологију Клиничког центра Србије. Кажу да им снагу у овим тешким данима дају пацијенти о којима су бринуле, а који су победили.
Ведрана је додала да је леп осећај када знате да су се пацијенти, који су лежали две, три недеље, изборили са вирусом.
- Сви њихови порази су такође и наши, дајемо максимум од себе да се то не заврши трагично, све што је у нашој моћи, и лекари и медицинске сестре, и наравно, свака њихова победа је и наша - казала је медицинска сестра Сандра Анђеловић.
Посао у КЦ Србије добило 88 лекара
У Клиничком центру Србије посао је добило 88 лекара, и 178 медицинских сестара и техничара, неки на одређено, а неки за стално. У Клиничко-болничком центру Др Драгиша Мишовић подмладили су се са 35 лекара и близу 80 сестара.
- Зашто смо их примили? Зато што од првог дана када је почело нико од њих није ни помислио да каже хвала било ми је лепо у Мишовићу и одлазим да сачекам крај, они су од првог дана са нама били - рекао је проф. др Владимир Ђукић, директор КБЦ Драгиша Мишовић.
Један од новозапослених лекара у КБЦ "Др Драгиша Мишовић" је и Никола Благојевић.
- С обзиром на то да сам добио стално запослење надам се ускоро и специјализацији на интерној, а онда усавршавања, надам се и у нашој земљи - навео је др Никола Благојевић, који је запослен на одељењу интерне медицине КБЦ "Др Драгиша Мишовић".
На истом одељењу запослила се и Мина Тошинић.
- Овде сам завршила приправнички стаж, у време нашег државног испита проглашено је ванредно стање у РС и самим тим потреба за новим радним кадром, тако да сам тренутно запослена на одељењу за интерну медицину на одељењу кардиологије - испричала је др Мина Тошинић.
Посао у КБЦ "Др Драгиша Мишовић" добила је и инструментарка Бојана Вучићевић.
- Било је страха у почетку, обзиром да је ово моје прво радно место, пошто смо били прва болница после инфективне која је примала ковид позитивме нисмо у тој фрци ни успели да размишљамо много - навела је Бојана Вучићевић.
У Нишу посао добило 120 лекара и 90 медицинских сестара
У Клиничком центру у Нишу младе генерације анестезиолога такође у првим борбеним редовима. 120 лекара и 90 сестара добило је посао.
- Решили смо животно питање, то нам је додатни подстрек за своју борбу и да наставимо да лечимо пацијенте - истакла је др Марина Антић, специјализант анестезиологије у Клиничком центру у Нишу.
У најтежим данима, дају све од себе, тако да њихови професори могу да буду и јесу поносни.
- Заиста је било и психички и физички јако тешко и захтевно, али нико од њих није постустао, али оно што је мени као ментору, професору, сада и директору драго, били смо опрезни, и у опреми, поступању. Тако да, поновили смо тестирање више пута, нико се није заразио. Они непрекидно дежурају сваког трећег, четвртог дана у екипи од пет младих лекара - рекао је проф. др Радмило Јанковић, директор Клинике за анестезију и помоћник директора за стручно-медицинска питања КЦ Ниш.
Од младих се много очекује и у будућности, а да помогну када је најтеже, очекивало се и од наших из дијаспоре. Подршка је стигла и од оних који су свој радни век званично завршио.
- Млађих пензионера који су се наравно јавили, понудили да волонтирају у ово време, могу да вам кажем да су неки и засновали рад на одређено време , ту су помажу нам раме уз раме са нама - навео је проф. др Милика Ашанин, директор Клиничког центра Србије.
СТИГЛО ОБЈАШЊЕЊЕ: Ево да ли ће грађани Србије морати да носе маске и хоће ли се кршење тих мера кажњавати (ВИДЕО)
Данас сунчано и топло, а онда се све мења ПРЕКО НОЋИ: Погледајте какво време нас очекује до краја недеље
ХЕРОЈ НАЦИЈЕ! Епсикоп Стефан помагао немоћнима, носио брашно сиромашнима, али га је на крају напала КОРОНА
ВАСКРС ЗА МРТВЕ: На Побусани понедељак не смемо да заборавимо оне који више НИСУ СА НАМА