Женидба као добитак на "Лотоу" – у куршумлијско село после четири деценије дошла прва снаја (ВИДЕО)
Маја је у Луковској Бањи, где је била на одмору, упознала Горана и одлучила да градски живот замени за сеоску средину.
У куршумлијском крају последњих година потпуно је угашено седам села, а у већини од 92, колико их има у тој општини, остало је углавном старачко становништво. Ипак, у село Параду, на самој административној линији са Косметом, после четири деценије дошла је прва снаја.
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/05/01/untitled_3.jpg?itok=sNYX0FGy)
ПРАВА ЉУБАВ КОЈА ТРАЈЕ: Србин подигао билборд посвећен жени коју безусловно воли већ ДЕЦЕНИЈАМА! (ФОТО)
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/05/01/pjimage_5.jpg?itok=cnMkbNjl)
За Гвоздена је бити воденичар више од посла: "Нити би он без мене млео, нити бих ја без њега јео" (ФОТО)
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2019/11/26/profimedia-0230941061.jpg?itok=62KJDa5S)
КАДА ДОЂЕМО У ЦРКВУ, СВИ РАДИМО ИСТУ СТВАР КОЈА НИЈЕ ИСПРАВНА: Руски свештеник објаснио у чему грешимо
Куршумлијско село Парада, пре пола века имало је струју, воду, пут и око 500 становника. Данас у њему живи само породица Илић, РТС је посетио и пре неколико година, када је Горан рекао да је оженити се ту једнако добитку у играма на срећу.
-Нисам се надао да ће то да се деси, да се оженим. Мају сам упознао ту у бањи. Мало по мало десило се узели смо се и ту ће да живимо и то је то. Нисам веровао да ћу да се оженим. Пре бих седмицу добио на лото него то- каже Горан Илић из Параде.
Маја је у Луковској Бањи, где је била на одмору, упознала Горана и одлучила да градски живот замени за сеоску средину.
-Крагујевац је ипак велики град и тамо сам навикла, али због љубави све се може и да се промени средина и све, једноставно тако сам одлучила, заволела сам га- прича Маја Адамовић из Крагујевца.
Милош Илић из села Парада нада се да ће се приновити снаја.
-Добићу унука или унуку, па ћу бити срећнији човек још него што сам сада- додаје Милош.
Илићи верују да за њих и остале мештане, због близине Луковске Бање долазе бољи дани. Боравак гостију у нетакнутој природи, богатој зеленилом и термалним водама је шанса која се не сме пропустити.
-Сви млади радно способни људи имају прилику да живе и раде овде код нас. Ко доведе са стране дечка или девојку организује се бесплатна свадба и, наравно, добијају посао за стално- напомиње Марко Гашић, заменик директора Луковске Бање.
Међу мештанима Луковске Бање нема незапослених, а завршетком новог хотела, почетком лета посао ће добити стотину радника.