ЗА 48 САТИ РУСИЈА БИ МАРШИРАЛА ЕВРОПОМ: Бивши командант НАТО у великој ПАНИЦИ!
Русија би у случају избијања сукоба, ратне авионе, бродове и копнене јединице могла за 48 сати употребити на европском тлу.
Русија би у случају избијања сукоба, ратне авионе, бродове и копнене јединице могла за 48 сати употребити на европском тлу, док би Северноатлантском пакту за ефикасан противудар требали месеци, рекао је Ричард Баронс, бивши командир НАТО снага.
Највеће европске земље попут Немачке, Италије и Француске "руску претњу" не схватају довољно озбиљно, што би Европу могло коштати губитака територија, сматра Баронс.
НАТО ГЕНЕРАЛ УПИРЕ ПРСТОМ НА БАЛКАН: Ево у коме види највећег НЕПРИЈАТЕЉА Алијанси
Већина европских сигурносних снага усмерена је на терористичке претње и сузбијање мигрантске кризе, а Москва је много уложила у најмодерније наоружање како би могла парирати западним супарницима.
- Када би упоредили војне капацитете НАТО пакта и Русије, НАТО их има знатно више, али све западне снаге налазе се у полусну. Русија би своју мању војску могла употребити на начин на који би НАТО-у било врло тешко да одговори, јер за то не постоје спремни планови - сматра Баронс.
Враћање Крима под окриље Русије изазвало је међународну осуду, али није успело да натера земље Северноатлантског савеза да кују план за случај руске инвазије. Предлог да се у сваку од три балтичке државе и Пољску распореди око 1000 војника Баронс сматра пуким мазањем очију.
ПРАТИ ПУТИНА У СТОПУ: Кадиров води на председничким изборима у Чеченији
Баронс је посебно оштре критике сачувао за британске војне снаге, које сматра недовољним да обране земљу чак и од ваздушног напада.
- Ни саму Британију, ни снаге ангажоване у Европи - а камоли обоје - не би могли да одбране од концентрисаног руског ваздушног напада.
Бившег команданта НАТО-а забрињава и мањак искуства које британска војска има у вођењу великих ратних операција.
ВЕЛИКО СПАСИБА НАРОДУ: Кадиров гласао за Државну думу, па заиграо (ВИДЕО)
- Војска је навикла да делује из сигурних база усред оперативног подручја, против непријатеља неспособног за велике маневре, који нема ваздушну подршку, значајну артиљерију, способност за електронско ратовање, и посебно, ваздушне снаге и ракетне снаге - рекао је Баронс.
Баронс је као посебну слабост британске војске истакао мали број примерака врло скупе опреме, попут носача авиона, чију пуну примену Британија не може приуштити због могућности да буду оштећени или изгубљени.