АПЕЛАЦИОНИ СУД разматра жалбу Марка Мишковића: Одлучује се да ли ће се суђење ПОНАВЉАТИ!
Седница суда је заказана за 14 радних дана и планирано је да се одрже закључно са 6. јулом
У Апелационом суду у Београду почела је седница на којој се разматрају жалбе тужилаштва и одбране на првостепене пресуде у случају против сина власника Делта холдинга Марка Мишковића и осталих, оптужених за оштећење путарских предузећа и утају пореза.
Почело суђење окривљеном за УБИСТВО СУПРУГЕ И БЕБЕ, ево шта су изјавили сведоци!
УХАПШЕН ВОЂА АЛКАТРАЗА НА ДОРЋОЛУ?! Интервентна патрола му пронашла пиштољ за појасом!
Седница суда је заказана за 14 радних дана и планирано је да се одрже закључно са 6. јулом. Суд ће одлучити да ли ће првостепену пресуду потврдити, преиначити или укинути у целости и наложити понављање суђења.
Првостепеном пресудом од 25. марта 2016. године, Специјални суд у Београду ослободио је због недостатка доказа млађег Мишковића, Мила Ђурашковића и остале оптужене од оптужби за оштећење путарских предузећа у Србији.
Суд је, међутим, сина власника "Делта холдинга" осудио на три и по године затвора и новчану казну од осам милиона динара због утаје пореза приликом тврговине акцијама са Ђурашковићевим путарским предузећима.
Мишковићево предузеће Мера Инвест по тој пресуди дужно је да плати 320. 280.000 динара због утаје пореза.
Ђурашковић је због оштећења крушевачке Фабрике мазива (ФАМ) и утаје пореза осуђен на седам година затвора и новчану казну од шест милиона динара, а његови сарадници у том случају на казне од три до пет година затвора.
Ђурашковић је такође пресудом обавезан да на име противправне имовинске користи стечене по основу неизмиреног пореза на капитални добитак физичког лица, уплати у буџет Србије 152.7 милиона динара, у року од 30 дана од правноснажности пресуде.
Због помагања Марку Мишковићу да утаји порез суд је осудио Живојина Петровића на две године и шест месеци затвора и новчану казну од 500.000 динара и Јадранку Бардић на годину дана кућног затвора и новчану казну од 250.000 динара. Четворо оптужених у овом случају је ослобођено свих оптужби - Милутин Гашевић, Здравко Рашо, Предраг Филиповић и Зоран Михаиловић.
Због оштећења ФАМ-а, првостепеном пресудом Дејан Јефтић осуђен је на четири године затвора, Ристо Ристић на пет година затвора, Боро Јелић осуђен је на три године затвора, Бранислав Јовановић на три године, Љиљана Костић три године, Срђан Филиповић осуђен је на две године затвора.
Они су због оштећења ФАМ-а првостепеном пресудом обавезани да солидарно уплате 3.14 милијарди динара у државни буџет.
Против Марка Мишковића, његовог оца Мирослава Мишковића, Ђурашковића, као и још осам оптужених, кривични поступак је покренут крајем 2012. године због сумње да су оштетили путарска предузећа за више милиона евра.
Тада су били ухапшени и после вишемесечног боравка у притвору пуштени су да се бране са слободе, пошто су положили вишемилионска јемства у еврима, а пасоши су им и даље у судском депозиту и не могу да напусте боравиште без одобрења суда.
Оптужницом тужилаштва за организовани криминал терете се да су финансијским трансакцијама извлацили новац из путарских предузећа и тако довели до њихове пропасти, односно да су их у периоду од 2005. до 2010. године оšтетитли за 16,95 милијарди динара, а будĹľет Србије за 472 милиона дина.
Мирославу Мишковићу поступак је у току суђења раздвојен због његовог лошег здравственог стања, па му је пресуда изречена накнадно. Он је у јуну прошле године осуђен на пет година затвора и novÄŤanu казну од осам милиона динара јер је, како је суд закључио, помогао сину Марку да утаји порез по одбитку од око три милиона евра.
Седница по жалбама у његовом случају је завршена и чека се одлука Апелационог суда. Случај у вези са фабриком мазива из Крушевца покренут је 2010. године.
Сумња се да су оптужени у том случају оштетили предузеће "Фам" из Крушевца за износ од око 3.181.070.378,54 динара (више од 32 милиона евра) и Ђурашковићу прибавили имовинску корист у укупном износу од 1.498.289.138,43 динара ( око 15 милиона евра).
С обзиром да је већина оптужених за путарска предузећа и на оптужници за ФАМ, поступци су спојени и у фебруару 2015. је кренуло обједињено суђење.