АРКАНОВ УБИЦА НЕЋЕ У СРБИЈУ: Поднео суду нове доказе, живот у домовини му је угрожен!
Иако је суд у Кејптауну одлучио да Добросава Гаврића, осуђеног због убиства Жељка Ражнатовића, изручи домовини, он је поднео још једну жалбу.
Добросав Гаврић (45), који је у Србији осуђен на 35 година затвора због убиства Жељка Ражнатовића Аркана, Миленка Мандића и Драгана Гарића, од суда у Јужноафричкој Републици поново је тражио азил и уз то је доставио нову документацију и доказе о томе да му је у домовини живот угрожен!
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2020/10/04/auto_brzinometar.jpg?itok=v3O64KWn)
САОБРАЋАЈКА У ДОБАНОВЦИМА: Након стравичног судара мотора и аутомобила једна особа хоспитализована!
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/84136/zoran-marjanovic_foto_srbijadanassasa_dzambic_7_0.jpg?itok=VzIq2urE)
"МОЈ СИН ВЕЋ ПЕТ ГОДИНА ТРПИ СТРЕС И ПРОГАЊАЊЕ": Огласио се отац Зорана Марјановића са новим детаљима суђења
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2020/11/16/master-cover-foto-1-1_1.jpg?itok=LtvFfEY3)
УСКОРО НАСТАВАК СУЂЕЊА ЧАБИ ДЕРУ: Возач "насмејаног" убице пред судом због егзекуције на Бановом Брду
Подсетимо, суд у Кејптауну је у фебруару дао сагласност да Гаврић буде изручен Србији, али, како је за Курир потврдио његов бранилац, адвокат Вељко Делибашић, правна битка није готова. На ову одлуку, уз нову документацију, поднета је жалба. - Очекујемо да суд у Јужноафричкој Републици уважи жалбу и да Гаврића не изручи Србији - каже Делибашић.
Ликвидирано више људи
Гаврић је ухапшен у ЈАР 2011. и од тада је у притвору. Србија је одмах затражила изручење, али је Гаврић више пута истицао да тражи азил, тврдећи да би му, уколико би био изручен, живот у Србији био угрожен због "Арканових осветника". Наводно, због троструког убиства у "Интерконтиненталу" 15. јануара 2000, убијено је више људи. - Један разлог због ког Гаврић тражи да добије азил је чињеница да је његов живот у Србији угрожен. Као доказ, доставили смо правоснажне пресуде Специјалног суда у Београду, у којима је утврђено да је већи број људи убијен из тог разлога. Јужноафричком суду су достављене правоснажне пресуде против припадника земунског клана и још неколико пресуда - потврдио је адвокат Вељко Делибашић.
Пресудама које је Гаврић доставио, подсетимо, припадници земунског клана осуђени су због убиства Бранка Јефтовића Јорге, Зорана Ускоковића Сколета, као и за покушаје убиства Андрије Драшковића, Зорана Недовића Шока и других људи, које су сматрали одговорним за ликвидацију Жељка Ражнатовића.
Сведочења "земунаца"
Један од сведока сарадника, Миладин Сувајџић, говорио је о томе пред судом. Он је тада оптужио бившег команданта ЈСО Милорада Улемека Легију, који служи казну од 40 година, да је наредио "земунцима" да освете Арканово убиство. - Душан Спасојевић, покојни, нам је рекао да је Легија наредио освету за убиство Ражнатовића - рекао је сведок-сарадник. И припадник земунског клана Сретко Калинић признао је пред Специјалним судом да је 2004. убио Бранка Јефтовића Јоргу и да је учествовао у покушајима убиства Андрије Драшковића и Зорана Недовића Шока. Рекао је да је требало да та убиства буду освета за "Интерконтинентал".
Два разлога
Тврди да је незаконито осуђен
Према речима Гаврићевог адвоката Вељка Делибашића, осим због тога што сумња да би му у Србији живот био угрожен, његов клијент азил у ЈАР тражи и због тога што у Србији није имао законито и правично суђење. - Други разлог због којег тражи да не буде изручен Србији је у самом Гаврићевом предмету. Током суђења није испоштован закон, многи докази су уништени, неки су били незаконити. Суђење није било ни законито, а ни правично, па смо суду доставили комплетну документацију из Гаврићевог поступка, из које се то и види - каже адвокат.