БИЛИ СУ ВОЂЕ ЗЕМУНАЦА И СЈАЈНИ ДРУГАРИ! Сада је испливала нова фотографија, овај детаљ сви гледају (ФОТО)
Занимљив натпис.
Душан Спасојевић је био српски криминалац и један од оснивача и вођа некадашње најмоћније криминалне групе у Европи - Земунског клана, а Сретко Калинић звани "Бели" и "Звер" је један од завереника у атентату на премијера Србије Зорана Ђинђића и припадник бившег криминалног Земунског клана!
ДАН ЖАЛОСТИ У КРАЉЕВУ: Заставе на пола копља због ТРАГИЧНЕ СМРТИ брачног пара Богојевић
СРБИН, ЦРНОГОРАЦ И ДЕВОЈКА планирали ликвидацију у Италији: ЈЕДАН ДЕТАЉ ИХ ОДАО ПОЛИЦИЈИ
УХАПШЕНЕ ЧЕТИРИ ОСОБЕ У МАЈДАНПЕКУ: Осумњичени да су оштетили Општину за више од ТРИ МИЛИОНА ДИНАРА
Управо, њих двојица су се на једној фотографији сликали заједно, а на њиховим мајицама нико није приметио занимљиве детаље.
Наиме, на Душановој мајици је писало "History", што би у преводу са енглеског језика значила "Историја", док је на Сретковој мајици писало Зеро two", што у преводу значи "Нула два".
Подсетимо, Душан Спасојевић се у Београду вероватно нашао 1989. године и у то време је играо фудбал. С обзиром да му фудбалска каријера у Београду није ишла, одлази у Немачку и тамо такође покушава да успе у фудбалу. Ипак ни тамо није имао среће те се враћа у Београд и почиње да живи са тадашњом девојком Татјаном "Тањом".
Њих двоје се убрзо венчавају, а Душанов кум је био управо Миле Луковић, кога је он позвао у Београд. Миле Луковић се такође настањује у Београду и њих двојица почињу своју криминалну каријеру. У почетку су обијали аутомобиле и враћали их за откуп. Поред тога, крећу и да продају дрогу, као ситни дилери.
Наводно је Спасојевић узимао дрогу од Албанаца, са којима је имао добре везе из родне Медвеђе. Душан Спасојевић и Миле Луковић убрзо постају блиски са Љубишом Бухом Чуметом и његовим Сурчинским кланом, и самим тим крећу да раде за њега, односно настављају да раде старе послове: да отимају аутомобиле и продају дрогу, али у много већој мери.
Претпоставља се да је Земунски клан формиран вероватно 1996. (тада се догодило прво убиство које је наредио Спасојевић) или 1997. године (тада се догодила прва отмица коју је наредио Спасојевић). Душан Спасојевић је био вођа те групе, а Миле Луковић његова десна рука и заменик. Деловали су добро и вршили старе послове: крађа аутомобила и трговина наркотицима, а имали су и знатно више чланова неко на почетку, неки од истицаних који су се касније придружили су: Милош Симовић, Александар Симовић, Владимир Милисављевић, Сретко Калинић и браћа Крсмановић.
Ипак прекретница у успону Земунског клана биће смрт Жељка Ражнатовића Аркана 15. јануара 2000. године. Душан Спасојевић убрзо ступа у контакт са Милорадом Улемеком Легијом, Аркановим кумом и саборцем, а такође и командантом Јединице за специјалне операције (ЈСО). Убрзо након Аркановог убиства, Душан Спасојевић и Милорад Улемек Легија крећу да праве "списак" одговорних за атентат на Ражнатовића, у виду "освете". Легија даје Душану и његовој екипи оружје и тада почиње серија мафијашких убиства за које је одговоран Земунски клан, под командом Душана Спасојевића и Милорада Улемека Легије. Неки од криминалаца који су страдали од руке "Земунаца" били су: Бранислав Лаиновић Дуги, Зоран Ускоковић Сколе, Зоран Давидовић Ћанда, Радослав Трлајић - Бата Трлаја, Јован Гузијан Цунер, браћа Фишкали итд...
Осим крађе аутомобила, трговином наркотицима, атентатима, рекетирањем, сада када је већ постао моћан мафијашки шеф, Душан Спасојевић одлучује да његов клан, који сада већ броји преко 200 чланова, крене да отима богате бизнисмене и враћа их за огромну своту новца. Неки од отетих у то време били су: Вук Бајрушевић, Драгослав Вуковић, Мирослав Мишковић, Милија Бабовић итд...
Након убиства премијера и почетка полицијске операције, Спасојевић и Луковић беже из Шилерове, која ће бити само дан након Ђинђићевог убиства срушена. Душан Спасојевић и Миле Луковић крили су се све до 27. марта 2003. године, када их је полиција пронашла и усмртила, према званичној верзији, јер су они први "припуцали" на полицију. Иако је ова верзија приче потврђена, постоје такође приче и да су Спасојевић и Луковић брутално претучени, а затим стрељани.
Такође, поред Спасојевића основна Калинићева улога у Земунском клану била је да ликвидира особе чија би убиства наручио Душан Спасојевић. У атентату на премијера Ђинђића, Калинић је био у „фолксваген пасату“ који је чекао непосредне извршиоце испред Завода за фотограметрију, а требало је да пружа тзв. ватрену подршку, за случај да дође до оружаног окршаја.
За учествовање у атентату, пресудом Окружног суда у Београду, осуђен је, по три основе, на 35 година затвора, а та пресуда је касније ублажена на 30 година.
Дана 18. јануара 2008, Калинић је осуђен на 40 година затвора за учествовање у убиствима, отмицама и терористичким делима.
После седам година проведених у бекству, Калинић је 8. јуна 2010. године упуцан у Загребу у Хрватској од стране Милоша Симовића.Код Калинића су нађена два хрватска пасоша с кривотвореним идентитетима, али се особи која га је нашла након пуцњаве представио правим именом. Убрзо је био превезен у загребачку болницу „Сестре милосрднице“ с два метка у грудима, међутим, није одмах ухапшен јер у Хрватској није био тражена особа, нити хрватски Устав дозвољава изручење хрватских држављана другим државама.
Ипак, 24. јуна је ухапшен због кривотворења исправа којима је исходовао пасоше, за шта је 24. августа 2010. осуђен на годину и по дана затвора. У ноћ између 24. и 25. августа, Сретко Калинић је изручен Србији и то је био први случај да Хрватска свог држављанина изручи другој држави. Изручење је омогућено изменама хрватског Устава усвојеним јуна 2010, и међудржавним споразумом којим се омогућава међусобно изручивање између Србије и Хрватске.
Калинић је, такође, признао да је починио бар 20 убистава и да је, између осталих, убио Нинослава Константиновића и Милана Јуришића, који су обојица осуђени за атентат на премијера Ђинђића и злочине Земунског клана, као и Зорана Вукојевића који је убијен у Београду, 2006. године, након што је, као сведок-сарадник, дао исказ на суђењу за атентат на Ђинђића.
Калинић је током боравка у загребачком притвору, истражиоцима открио да је 11. августа 2008. године требало да ликвидира Ивана Делића, кума Бране Мићуновића, у будванском кафеу „Палма“.
Уместо Делића убио је младића из Пљеваља који је седео за столом, а живота га је стајало то што је носио исту мајицу као Делић.
Како су раније писали хрватски медији, Србија је од хрватских тужилаца, између осталог, затражила да се Калинић испита у вези са ликвидацијом Бранка Јевтовића Јорге, 2004. године у Београду и покушајима убиства Зорана Недовића Шока и Андрије Драшковића исте године.
Недовић и Драшковић су пуким чудом преживели, али су двојица њихових телохранитеља убијена, а четворица рањена. Тужилаштво Србије интересовало је да ли Калинић има информација о тим кривичним делима јер се у то време у српској јавности нагађало да Земунци стоје иза тих злочина и да им је мотив била наводна освета за ликвидацију Жељка Ражнатовића Аркана.
ЗАПЛЕНА ДЕВИЗА НА ХОРГОШУ: Рекли да немају ништа да пријаве, од цифре коју су цариници нашли ЗАВРТЕЋЕ ВАМ СЕ У ГЛАВИ
НЕВЕРОВАТНА ЗАПЛЕНА НА ГРАДИНИ: Српски цариници у тегли еурокрема пронашли нешто НЕВЕРОВАТНО (ФОТО)
ТРАГЕДИЈА У НОВОМ САДУ: Из Дунава извучено беживотно тело младића - скочио са Моста слободе
ИЗБЕГНУТА ТРАГЕДИЈА У ПОСЛЕДЊИ ЧАС: Девојка се давила у Дунаву код Новог Сада, једва је спасили
Милош (26) је изгубио контролу, а то је Милену (28) коштало живота: Пријатељи двоје младих о трагичној несрећи