БОЈОВИЋЕВА КРВАВА ОСВЕТА! "Звер" Земунског клана открио детаље сурових ликвидација - убиство ментора није могао да опрости
Жељко Ражнатовић Аркан (48) био је ментор и велики пријатељ Луки Бојовићу, који је након његовог убиства 2000. године кренуо у крваву криминалну освету, као нови вођа "земунског клана". Међутим, после свих процеса, касније покренутих за низ убистава, Бојовић је остао чист пред законом, јер није било доказа.
Тог 15. јануара Аркан је убијен у хотелу "Интерконтинентал" с пријатељима Миленком Мандићем Мандом и Драганом Гаврићем. Шест година касније осуђени су и окривљени за овај злочин - Добросав Гаврић на 35 година затвора (Србија тражи његово изручење из Јужноафричке Републике), а Милан Ђуричић Мики (убијен у Јужноафричкој Републици 2018) и Драган Николић Гаги (и даље у затвору у Србији) на 30 година.
Екипа из Арканових "Тигрова" појачана "земунским кланом" после убиства команданта СДГ одмах је почела да планира освету. Међу њима, према многобројним сведочењима, био је и Лука Бојовић. У сачекушама за оне које су означили као одговорне за смрт Ражнатовића широм Србије почињено је десетак ликвидација. Бојовићево име тим поводом у судским списима појавило се неколико пута. Српско тужилаштво сумњичило је Луку да је у марту 2003, након што је Душан Спасојевић убијен у окршају с полицијом после атентата на премијера Зорана Ђинђића, преузео руковођење "земунским кланом". Један од чланова те групе осветника Сретко Калинић о томе је причао на суду.
ОКО ЗА ОКО, БРАТ ЗА БРАТА! Најкрвавији породични рат вођен на Балкану - зашто се тресе српско подземље?
ЈЕДИНА ЗАЈЕДНИЧКА ФОТОГРАФИЈА КРАЉЕВА ПОДЗЕМЉА! Гишка му је отворио врата да ради за државу - онда је отишао свако на своју страну
"О ОВОМЕ САМ РАЗГОВАРАО СА ЛУКОМ" Бојовићев зет ПРВИ ПУТ изнео детаље: На сву проливену крв ће ставити тачку
Калинић, којег су звали Звер и означавали га као најсуровијег убицу клана, говорио је у Специјалном суду да је за многа убиства и покушаје, која је починио, наручилац био Лука Бојовић и то због освете за убиство Аркана, али и зато што се радило о Лукиним непријатељима. Такође, истакао је и да је у ликвидацијама учествовао јер је био Бојовићев пријатељ, а не због новца. Навео је и да су се 2009. разишли, када је чуо да Лука хоће да га убије.
У тај крвави списак уписан је и Зоран Недовић Шок, близак Андрији Драшковићу, који је избегао смрт 27. јула 2004, док је његов телохранитељ Милутин Јовичић страдао. Непуна три месеца касније, 23. октобра 2004, смртоносни метак "земунаца" избегао је и Драшковић, када се џипом возио од аеродрома ка Београду. У блиндираном џипу Драшковић је преживео, али је убијен телохранитељ Дејан Живанчевић. Након овог покушаја убиства Бојовић је наводно организовао славље јер је, како Калинић каже, био срећан због те акције пошто се пре њих нико није усудио да нападне Драшковића.
"Земунци" су направили кратак предах и недељу дана касније, 30. октобра 2004, ликвидирали Бранка Јевтовића Јоргу на углу улица Његошеве и Коче капетана, тако што му је Калинић пришао с леђа, док је стајао на тротоару, и испалио му метак у главу, а онда га и оверио када је пао.
Сретко је на суђењу изјавио да га је на ово место злочина довезао Бојовић, који га је, како каже, после ликвидације превезао до штек-стана. Наведени криминални обрачуни нашли су се у оптужници против Луке Бојовића иако га је Калинић оптужио за наручивање или саизвршилаштво у чак 11 егзекуција.
Симовић га бранио на суду
Други егзекутор "земунског клана" Милош Симовић је на суду бранио Луку Бојовића. Он је осуђен због учествовања у ликвидацијама с Калинићем, а на сведочењу је рекао да је возио кола из којих је пуцао. Опис злочина подударао се с Калинићевим, осим око улоге Луке Бојовића, за кога је рекао да с ликвидацијама нема никакве везе. На почетку суђења Симовић је рекао: "Сретко Касапин све лаже." Калинић је током излагања своје одбране оптужио Симовића да брани Бојовића јер му је овај, наводно, обећао 700.000 долара да му не помиње име на суду. Симовићево сведочење било је један од кључних аргумената на основу којих је Бојовић ослобођен сваке кривице.
Међутим, Апелациони суд у Београду 2015. ослободио је Луку оптужби за све ликвидације и сумње да је вођа клана, због недостатка доказа, док је Сретко Калинић осуђен на 35, а Милош Симовић на 30 година затвора, по истој оптужници. Бојовић је тада био на одслужењу 18-годишње робије у Шпанији, на коју је осуђен 2014, после хапшења 2012. у Валенсији. Сада, после 10 година од хапшења, према нашим ексклузивним сазнањима, Бојовић ће бити изручен Србији.