Дала је својој беби метадоне, па је умотала у НАЈЛОН КЕСЕ: Потврђена пресуда ЧЕДОМОРКИ из Београда
Ужас
Апелациони суд у Београду правоснажно је осудио на 15 година затвора Тању Лакић Махуд (38), јер је крајем септембра 2015. године у стању битно смањене урачунљивости убила своју осмомесечну бебу, чије је беживотно тело пронађено на тераси стана замотано у најлонске кесе и стољњак.
Прочитајте и:
Овом одлуком потврђена је првостепена пресуда Вишег суда у Београду којом је лане у децембру осуђена због кривичног дела тешко убиство.
Суд је одлуком овој жени потврдио и изречену меру обавезног лечења наркомана.
Лакић Махуд је осуђена јер је, како се наводи у пресуди, неутврђеног дана у периоду од 25. до 30. септембра 2015. године на за сада неутврђеном месту у Београду, у стању битно смањене урачунљивости - убила бебу, тако што јој је дала да попије велику колицину метадона.
- Услед тога је код бебе наступило акутно тровање метадоном од чега је преминула - наводи се у пресуди.
Страшан призор на спомен плочи Јелени Марјановић: Зашто се ОВО десило, ПОБОГУ?!
Суд је даље утврдио да је "30. септембра 2015. године у ноћним часовима члан породице окривљене, Л.Л, након што се вратила са летовања покушала да уђе у стан где је окривљена боравила са својом бебом, зазвонила је на врата стана, па пошто се окривљена није јављала преспавала је код комшинице".
Сутрадан, 1. октобра жена је позвала мајстора како би насилно отворио врата стана, па када је ушла у стан на кревету спаваће собе је затекла окривљену без трагова свести о чему је обавестила хитну помоћ и полицију која је прегледом стана на тераси пронашла бебу која није давала знаке живота.
Беба је била обучена у пелене и бенкицу, увијена у пешкир и стољњак, те је тако обучена и увијена била стављена у три пластичне кесе и остављена на тераси.
Од олакшавајућих околности Апелациони суд је ценио то да је Лакићева била у стању битно смањене урачунљивости, али и да је сама себе довела у такво стање.
НЕСРЕЋА У ПОЖЕГИ: Камион се закуцао у КУЋУ, власница за ДЛАКУ избегла СМРТ!
Отежавајуће околности судови нису нашли, али су ценили изражено кајање, као и њен ранији живот.
- Из напред наведених разлога, неосновано се жалбом јавног тужиоца истиче да је у конректном случају требало изрећи казну затвора која не би била мања од 30 година - навео је Апелаицони суд.
Тај суд, како се наводи у обраложењу, није усвојио наводе тужилаштва да је окривљена тек на последњем главном претресу дозволила могућност да је она убила бебу, као и да је тада сажаљевала себе и ситуацију у којој се нашла, а не сам чин и дете које вишег нема, као и ни тврдње да из доказа - свеске окривљене, произлази да се у конкретном случају не ради о нехотичном давању мале дозе метадона у циљу смиривању детета већ о планираном чину.
- Међутим, иако стоје наводи жалбе јавног тужиоца да се одређене олакшавајуће околности и то њене породицне прилике, с обзиром на природу предметног кривицног дела, не могу сматрати олакшавајућим - оне не утичу на правилност одлуке о казни коју је првостепени суд изрекао окривљеној - закључио је Апелациони суд у својој одлуци.