Детаљи из живота осуђеног Насера Кељмендија: Прича о једном од највећих НАРКО-босова АЛБАНСКЕ МАФИЈЕ
Осуђен је на робију
Основни суд у Приштини изрекао је осуђујућу пресуду на шест година затвора Насеру Кељмендију због неовлашћеног поседовања наркотика и истовремено је ослобођен оптужнице за организовани криминал и за организовање убиства. Кељменди је проглашен кривим са образложењем да је ставио у промет 25 килограма наркотичке супстанце, бели хероин, са особом К2. Време проведено у затвору улази у изречену казну.
Прочитајте и:
Иначе, Кељменди је пре хапшења означен као вођа криминалне организације и једног од најјачих балканских нарко-картела, особа са црне листе САД и потернице Интерпола, оптуженик за организовани криминал, убиство Рамиза Делалића Ћеле 2007. у Сарајеву, те поседовање и трговину дрогом.
Насер Кељменди осуђен само за трговину наркотицимаhttps://t.co/nCte5Dphdh pic.twitter.com/jarOyoNXQI— Инсајдер (@Insajder_net) February 1, 2018
Агенција за истраге и заштиту БиХ још је 2008. у својој презентацији Интерполу навела да је Кељмендијева злочиначка организација умешана у кријумчарење дроге, цигарета и нафте, трговину људима, прање новца и каматарење. Исто стоји и у Извештајном пројекту о организованом криминалу и корупцији.
Он за себе каже да је бизнисмен, чист пред законом и пред Богом, а обавештени тврде да на рачуну има око 10 милиона евра. А сарадници га описују као човека који воли жене и скупе аутомобиле.
https://t.co/dL1gIaonun
Насер Кељменди осуђен на шест година затвора, није крив за убиство Рамиза Делалића pic.twitter.com/YbyQTkxfzb— News Блиц (@newsblic50) February 1, 2018
У Сарајеву поседује три куће, два стана и хотел "Каза гранде", а у Подгорици стан. У црногорском летовалишту Улцињу поседује стан, 11 стамбених просторија укупне површине 377 метара квадратних, кућу, те стамбену зграду од 1.600 метара квадратних, и хотел на Великој плажи који се зове исто као онај на сарајевској Илиџи - "Каза гранде".
Кад је реч о имиџу Насера Кељмендија у БиХ, сарајевски лист "Дани" писао је још 2004. да је он јавности постао познат омашком - бивши начелник илиџанске општине, наиме, никако није успевао да упамти име хотела, па га је звао - "Коза ностра". Убрзо је у Сарајеву постало јасно откуд ова "омашка", пошто је име хотелијера све чешће "искакало" у причама о обрачунима у сарајевском подземљу.
На дугачкој листи Кељмендијевих контроверзних пријатеља и најближих сарадника су - како тврди СИПА - бивши "косовски" премијер Рамуш Харадинај, бивши командант снага БиХ у Сребреници Насер Орић, "косовски" бизнисмен Екрем Лука (који је, у међувремену, изгледа постао "бивши пријатељ") и одбегли Сафет Калић Сајо из Црне Горе.
Насер Кељменди је криминални досије стекао у родном граду Пећи, као деветнаестогодишњак: те 1976. он је осуђен на годину и шест месеци строгог затвора због покушаја убиства. У његовом досијеу у МУП-у Србије, који се односи на период пре сукоба на Косову, евидентиран је и због силеџијског понашања и туче.