ХВАЛИО СЕ ДА ЈЕ ГАСИО НАНОГИЦУ ШАРИЋЕВОМ БРАТУ! Кога је све сарадник Министарства правде пуштао да се слободно креће
"Похватане" су и особе којима је чинио ове услуге
Милош Илић (37), повереник из Канцеларије за извршење алтернативних санкција у Крагујевцу, који је Жељку Вујановићу, брату од тетке Дарка Шарића и још двојици осуђеника са казном електронског надзора, омогућио да се слободно крећу тако што им је "гасио" наногицу, ухапшен је у заједничкој акцији УКП и БИА. Осим њега, "похватане" су и особе којима је чинио ове услуге, а то су Драган Манојловић (41), супруг општинске одборнице Топола, Горан Ђ. који је активиста политичке организације "Боља Србија" и бивши директор Дома здравља у Тополи, као и поменути рођак "нарко-боса".
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2020/10/11/uzas.jpg?itok=rq0suPz0)
УЖАСНА САОБРАЋАЈНА НЕСРЕЋА НА ИБАРСКОЈ МАГИСТРАЛИ: Дечак истрчао на улицу за лоптом, ударила га цистерна
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/09/23/likvidacija.jpg?itok=-dDPRRuF)
МОНСТРУОЗНО УБИСТВО НА ДУШАНОВЦУ: Нови детаљи ликвидације са 29 метака у тело
![](https://www.srbijadanas.com/sites/default/files/styles/search_desktop/public/a/t/2021/07/07/profimedia-0619589998.jpg?itok=ZNcwJriE)
КОНТРОВЕРЗНИ БИЗНИСМЕН НА СЛОБОДИ: Жељко Рутовић пуштен из затвора!
Илић се такође терети да је посредовао у Повереничкој канцеларији у Крагујевцу како једна од запослених не би извршила службену радњу коју је дужна да изврши у времену када је он био одсутан.
Драган Манојловић је супруг општинске одборнице Тополе. Он је у фебруару због злоупотребе одговорног лица већ кажњен кућним затвором.
Горан Ђ. је активиста политичке организације "Боља Србија" и бивши директор Дома здравља у Тополи. Он је прошле године ухапшен под оптужбом да је медицинској сестри потписао потврду да је три месеца волонтирала у том Дому здравља како би могла да полаже државни испит.
Сви наведени су се шетали слободно захваљујући Илићу.
Како се сазнаје, он се хвалио свом окружењу познанством са поменутим Вујановићем.
- Почео је много да прича около, да се хвали тиме да зна свашта о Дарку Шарићу, да има обезбеђење од криминалаца. Изражавао је посебно дивљење према Жељку - рекао је извор близак овом случају.
Њих двојица су, како наводи извор близак истрази, развили посебан степен поверења.
- Толико су се спријатељили да је Илић Вујановићу служио практично као асистент и чинио му различите услуге, на пример новчане уплате и слично. Шарићев рођак му је за услугу слободног кретања, односно искључивања електронског надзора, редовно плаћао по 200 евра - каже извор.
Иначе, Вујановић је од хапшења у акцији "Балкански ратник" 2010. године био у притвору, при чему је 2014. пребачен у кућни притвор са наногицом. Он је у октобру прошле године правоснажно осуђен због кријумчарења кокаина из Латинске Америке у Западну Европу.
Како је утврђено пресудом, Вујановић је са Шарићем и Гораном Соковићем организовао криминалну групу за кријумчарење 5,7 тона кокаина. Вујановић је у априлу ове године одведен на издржавање затворске казне од 14 година, али је већ после два месеца враћен у кућни притвор - боље рећи "кућну слободу" - пошто је пресуда укинута.
Дакле, Илић му је омогућио да, свих ових седам година, хода слободно.
Иначе, Крагујевачка Канцеларија за извршење алтернативних санкција формирана је средином децембра 2011. године. У децембру 2015. године, Илић је причао за локалне медије, а у једном од интервјуа је навео како је : "Наногица и казна и терапија и да су казне далеко боље него служење казне у затвореним институцијама. За поједине врсте кривичних дела и ефекти кажњавања су бољи, а уштеда државних пара је велика".
Милош Илић је ухапшен пре недељу дана због злоупотребе службеног положаја, односно, због примања мита од осуђеника који су издржавали казну у кућном притвору, то јест носили наногицу. На списку криминалаца којима је омогућио да се слободно шетају је и Жељко Вујановић.
- Илић је вршио и утицај на друге државне службенике у интересу лица из криминогене средине - открио је извор.
На суђењу у Специјалном суду пре три године Шарић је направио хаос због доказа прислушкиваног разговора телефонског разговора Дарка Тошића и Жељка Вујановића, којим договарају испоруку две тоне кокаина.
Сада га преносимо у целости:
- Ви сте пристрасни! Тражим ваше изузеће - викао је Шарић, трескајући рукама о пулт са којег је говорио.
Шарић је викао и био агресиван због одлуке судије Петровића да одбије захтев одбране да се из доказа изузму пресретнути телефонски разговори и записници о претресању просторија оптужених. Одбрана је више пута покушавала да ове доказе доведе у питање, али суд је закључио да су они прикупљењи у складу са законом.
Истовремено, суд је одбио и предлоге Тужилаштва за организовани криминал да се изведу као докази прислушкивани разговори Шарића и тројице његових сарадника који би оповргли њихову одбрану изнесену пред судом.
Тако је одбијен доказ прислушкивани разговор Дарка Тошића и Жељка Вујановића којим договарају испоруку две тоне кокаина.
Није прихваћен ни разговор Дарка Шарића и Бобана Стојиљковића који су у својим одбранама тврдили да се и не познају. У разговору које је тужилаштво понудило као доказ они присно разговарају и причају о изградњи једне пумпе.
Подсетимо, припадници Министарства унутрашњих послова, Одељења за борбу против корупције, у сарадњи са Безбедносно-информативном агенцијом, по налогу Посебног одељења за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Краљеву ухапсили су прошле недеље Милоша Илића, одговорно лице одељења при Управи за извршење кривичних санкција Министарства правде, због постојања основа сумње да је учинио кривична дела примање мита, злоупотреба службеног положаја и трговина утицајем. Ухапшени су и Жељко Вујановић, Д. М. и Г. Ђ. који се терете за кривично дело давање мита.
Илић је, како се основано сумња, омогућио и слободу кретања и другим осуђеницима који су му поверени ради спровођења и контроле мере кућног затвора на територији коју покрива надлежна канцеларија у Крагујевцу, чиме је директно кршио пресуде и самим тим спречио остварење и сврхе кажњавања.
Милош Илић се терети и да је према једној колегиници посредовао да не изврши службену радњу коју је била дужна да изврши у времену када је био одсутан.