ОН ЈЕ БИО "ВЕЗА" ИЗМЕЂУ ШАРИЋА И БЕЛИВУКА! Испливали нови докази, Даркова група била блиска са "КАВЧАНИМА"
Министар унутрашњих послова Александар Вулин потврдио је да је Шарићева нова група била веома блиска са "кавчанима".
Криминална група коју је Дарко Шарић, како тврди Тужилаштво за организовани криминал, формирао почетком 2020, и то у време док је био у притворској јединици смештеној у згради Специјалног суда у Београду, била је блиска са групом Вељка Беливука и Марка Миљковића, тачније са "кавачким кланом".
ЈЕЗИВИ ДЕТАЉИ ИЗ ИСТРАГЕ ДАРКА ШАРИЋА: Сазнао да га поткрадају па наредио ПОЛИГРАФ, уследила је и ЛИКВИДАЦИЈА
Манијак из Ћићевца прогањао малолетника из Лазаревца: Терао дете (9) да се слика у тоалету
ХОРОР У ЛОЗНИЦИ: Девојка скочила са зграде, лекари могли само да констатују смрт
Као један од доказа за ове сумње истражитеља је чињеница да се у наредби за спровођење истраге, поднетој у петак, нашло име Николе Спасојевића (29), који је и на обе оптужнице подигнуте против групе Беливук - Миљковић.
Оно што је најинтересантније од свега јесте чињеница да је овај рођени Ваљевац пре два месеца склопио споразум са тужилаштвом, да за казну од 14 година затвора сведочи против ове групе о тешким убиствима и другим кривичним делима које су, како се тврди, починили.
Он је током истраге признао дела која су му стављена на терет и описао је све детаље убистава, као и начин на који је функционисала ова криминална група. Постоји могућност да он отвори причу и о ликвидацијама изван Србије.
Спасојевић је према том споразуму добио статус сведока окривљеног, а поменута казна ће му бити изречена на крају комплетног суђења, уколико испуни обавезе из споразума и сведочи против Беливука, Миљковића и осталих оптужених.
У првој оптужници, која је против Беливука и осталих подигнута крајем јула прошле године, Спасојевић је оптужен за учешће у два од пет убистава која су се на њој нашла. Реч је о ликвидацијама Александра Глигоријевића Пукија 16. јуна 2020. и Горана Величковића Гоксија месец и по дана касније.
Према наводима друге оптужнице, подигнуте прошле недеље, Спасојевић је умешан и у убиства Горана Михајловића априла 2019. и Николе Митића августа 2020. године. Тачније, помиње се као неко ко је учествовао у уклањању трагова у кући у Ритопеку, надомак Београда, где је, како се тврди, извршен и највећи број ликвидација.
Министар унутрашњих послова Александар Вулин потврдио је да је Шарићева нова група била веома блиска са "кавчанима". Гостујући на ТВ Пинк, он је изјавио да је полиција у последњих годину дана ухапсила и разбила више од 30 организованих криминалних група, међу којима су клан Беливук - Миљковић, криминална група Дарка Елеза, а сада и Дарка Шарића.
- То се ради на основу доказа, на основу озбиљних истрага. Годину дана је кратак период да се десе овако велике и крупне промене. Десиле су се, то је наш посао, ми то радимо - рекао је Вулин.
- Хапшења оваквих мафијаша не би било да Србија није чврсто против криминала и да је воде људи који су у неком односу дуга према криминалцима и мафијашима, јер онда овакви резултати не би били могући. Србија је показала да је веома кредибилан партнер међународним организацијама. Ових дана стижу нам веома гласне похвале из Европола, Евроџаста, у којима наводе да су фасцинирани храброшћу Србије и тиме како код нас функционише правна држава - навео је.
Говорећи о резултатима које је полиција остварила за време његовог мандата као министра унутрашњих послова, истакао је да је поносан на све припаднике МУП који су остварили завидне резултате у борби против организованог криминала, уличног криминала, нарко-дилера, педофила...
Упитан да прокоментарише да у полицији има корумпираних полицајаца, који треба да буду очишћени, министар је подсетио да је у последњих годину дана ухапшено око 90 припадника МУП који су се на различите начине огрешили о закон:
- Један од њих је био инспектор који је продавао информације "кавачком клану". То су људи који изазивају посебно гађење, јер продају главе својих колега, њихових породица. Тешко је наћи лошији пример човека од корумпираног полицајца који продаје главе својих колега - рекао је Вулин.
Што се тиче сумњи да је двојици полицијских службеника, за које се тврди да су били припадници Шарићевог клана, неко дојавио да ће бити ухапшени, министар је нагласио да се води озбиљна истрага да ли им је неко јавио да побегну.
Без правоснажних пресуда
- Против Дарка Шарића, против кога се тренутно воде три поступка, два у Апелационом суду и једна истрага пред Тужилаштвом за организовани криминал, још, ни после скоро 12 година, откако се нашао на удару истражних органа, није донета ниједна правоснажна пресуда.
- Пљевљак би, након што се после три месеца кућног притвора, поново нашао у класичном притвору, јавно требало да се појави 4. маја, за када је пред Апелационим судом заказан наставак претреса, који се води због трговине наркотицима. За тај, али и наредна два дана, колико је планирано, требало би да буду испитани сведоци сарадници.
- Такође, пред Апелационим судом, 6. априла је окончана седница на којој су се разматрале жалбе на првостепену пресуду, којом је Шарић осуђен на девет година затвора, због прања пара. Тврди се да је двадесет милиона евра које је, наводно, стекао продајом наркотика, потрошио на куповину некретнина, предузећа и земљишта по Србији.
Лисице и за Бошковића
У ноћи између суботе и недеље, у Београду је ухапшен Александар Бошковић, осумњичен да је један од припадника нове организоване групе коју је, како се тврди, оформио Шарић. Њему је одређено задржавање и данас ће бити приведен на саслушање у ТОК.
Бошковићу се на терет ставља да је са још шесторицом осумњичених, међу којима је и Спасојевић, по Шарићевим налозима организовао, а затим и набавио експлозивну направу, која је подметнута под возило Ваљевца Горана Николашевића, сведока одбране у поступку против Пљевљака због прања новца.
Тврди се да је са осталима прикупио податке о возилу, где га овај паркира, куда се креће. Тужилаштво наводи и да је Бошковић учествовао у проналажењу станова у којима су се скривали. Иначе, према наводима наредбе за истрагу, Николашевићево возило је дигнуто у ваздух, како би се за то оптужио и дискредитовао сведок-сарадник Небојша Јоксовић.
Бошковић је раније ослобођен оптужби да је био припадник "ваљевске групе".