ЛЕКАР КОЈИ ЈЕ ОПЕРИСАО ПРЕМИЈЕРА: Ђинђићев убица дошао из Јужне Америке!
"Погођен је у центар срца, невероватно прецизно"
Када сам на столу за реанимацију видео Зорана Ђинђића, био је блед као крпа, знао сам да је крај – прича за Српски Телеграф проф. др Миљко Ристић, који је 12. марта 2003. године у Ургентном центру КЦС покушао да спасе живот Ђинђићу.
Прочитајте и:
Он је рекао и да је Ђинђићев убица дошао из Јужне Америке, а објаснио је зашто сумња да је Звездан Јовановић извршио атентат на Ђинђића.
Када се у канцеларији тог дана проф. Ристић јавио на телефон, чуо је вриштање.
- Професоре, идите хитно у УЦ – рекао му је женски глас.
На његово питање "Где тачно", уследио је одговор.
- Кад стигнете тамо, знаћете, све ће вам бити јасно – рекла је жена.
Доктору су ране на Ђинђићу биле одмах сумњиве.
- Погледао сам повреде и схватио да га је убио професионалац, без дилеме. Погођен је у центар срца, невероватно прецизно. На срцу је била огромна рана, орган је искрварио у секунди. Трудили смо се да га напумпамо крвљу преко инфузије. Рачунао сам да ћемо успети да ушијемо срце пробамо да га повратимо – рекао је лекар.
Он наглашава и то да Звездан Јовановић нема никакве везе са Ђинђићевим убиством.
- Тај "ледени метак", којим је погођен премијер, има страховиту разорну моћ и домет од око 300 метара. Ипак, ако на том путу погоди мету, то је крај. Метак има страховит бочни притисак, тачније повређује цео орган јер се при удару у тело распада. У телу Ђинђића овај метак распршио се у милион парчића. На једној загребачкој телевизији Свилановић је причао како је све око атентата на Ђинђића познато, али се ћути. Рекао је и да је атентатор из Јужне Америке и да је бродом дошао до Истре. Тамо су га Хрвати ухапсили јер није имао пасош, али су га и експресно брзо пустили да би овај дошао у Београд – каже проф. Ристић.
Атентат је извршен без грешке, каже он, а све што су лекари могли да учине јесте да констатују смрт.
Иако је на суђењу за убиство Ђинђића било чак 400 сведока, међу њима није било лекара из Ургентног центра!
После пропалог атентата на лидера СРС Војислава Шешеља у Подгорици 1992. године, који је био неуспешан јер је један припадник Шешељевог обезбеђења шутнуо бомбу, па је експлодирала испод аутомобила, проф. Ристић је вадио Шешељу гелере из ноге.
- Кад је дошао код мене, ноге су му биле пуне гелера, имао је пет шрапнела. Било је повреда и на мишићима. Шешељ је био свестан, понашао се као сваки други пацијент, нормално и мирно. Сви су политичари пристојни кад им је здравље у питању – рекао је др Ристић.