ЉУДИ ГИНУ КАО У РАТУ: Од почетка године на српским путевима погинуле су 164 особе, једно место је ЦРНА ТАЧКА
Готово да нема дана да се на српским путевима не догоди бар једна саобраћајна незгода, у којој у последњих неколико месеци веома често страдају младе особе
Према подацима МУП-а, скоро 11.000 саобраћајних незгода догодило се од почетка 2020. године закључно за мајем у Србији. Од тога 155 несрећа прошле су са смртним исходима, у којима су погинула 164 лица.
НАЈВЕЋА РАСПРОДАЈА У 2020. ГОДИНИ ЈЕ УПРАВО ПОЧЕЛА! Ово нам свима треба и сада је јефтиније него икад
ДАНАС БИ МУ БИО 25. РОЂЕНДАН: Потресне поруке пријатеља брутално убијеном Милошу! Објава оца СЛАМА СРЦА (ФОТО)
ФИЛМСКА АКЦИЈА! Ухапсили дилере на спавању: Како је изгледало хапшење криминалне групе повезане са српском мафијом (ВИДЕО)
Уколико се гледа територија на којима су се саобраћајне незгоде најчешће догађале, свакако је да су то градови Београд, Нови Сад и Ниш. Не сме се изоставити ни озлоглашена Ибарска магистрала на којој су се претходних месеци, али и година, догађали најјезивији саобраћајни удеси у којима су гинули људи.
Неправилно сагледавање саобраћајне ситуације, погрешно извођење маневра возилом, неприлагођена брзина, неуступање првенства пролаза, али и небезбедно растојање између возила - према подацима Министарства унутрашњих послова најчешћи су утицајни фактори саобраћајних незгода.
- Од почетка ове године, па све до краја маја, 4 одсто возача приликом учешћа у саобраћајној незгоди нису поседовали возачку дозволу. Тинејџери су од почетка ове године евидентирани као изазивачи саобраћајних незгода у пет одсто случајева - речено је у МУП-у.
Неприлагођена брзина је у мање од 20 одсто случајева евидентирана као утицајни фактор при настанку саобраћајне незгоде. Комбинација неприлагођене брзине са удруженим другим утицајним факторима може допринети настанку саобраћајних незгода, код којих управо брза вожња не мора бити пресудан фактор.
СТАРОСТ
Како су рекли из МУП-а, просечна старост особа које су најчешће изазивале саобраћајне незгоде је 42 године, док је 51 година просечна за оне који гину у њима.