МАМА НЕСТАЛА У ТРАВИ: Сведок открио шта му је испричала ћерка Јелене Марјановић
Судија ју је питала о Јелениној фан страници на Фејсбуку, а она је испричала да је ту видела различите поруке експлицитног садржаја.
Суђење Зорану Марјановићу за убиство супруге Јелене на насипу у Борчи 2. априла 2016. године настављено је данас у Вишем суду у Београду саслушањем сведока. У питању је поновљени суђење, с обзиром на то да је Марјановићу укинута првостепена пресуда на максималну казну од 40 година.
На данашњем рочишту сведочила је Зоранова снаја Милица Марјановић и васпитачица из вртића у који је ишла Зоранова ћерка Ленка Ђорђевић.
Суд није успео да достави позив куми Марјановића Вери Вукомановић, за коју је Марјановић рекао да нису у контакту од кад су му умрли родитељи, али да је чуо да је имала повреду и да мисли да се сестра стара о њој.
Милица Марјановић рекла је да остаје при раније датом исказу у тужилаштву и пред судом и одговарала је на питања судије.
Она је испричала да је у дану кад је Јелена нестала била Зоранова ћерка. Рекла је да се не сећа шта је девојчица рекла, али да остаје при свом исказу који јој је прочитан, а у ком је рекла да је дете рекло да је њена мама нестала у трави и да је нису нашли.
- Не сећам се шта сам причала, прошло је много времена, али сам сигурна да није причала о томе да се у било ком моменту на насипу раздвајала од Зорана - рекла је.
Судија ју је питала о Јелениној фан страници на Фејсбуку, а она је испричала да је ту видела различите поруке експлицитног садржаја.
- Зоран ми је преко телефона дао шифру и рекао да прегледам страницу. Видела сам поруке које су биле слободнијег карактера, које су јој вероватно слали фанови. Зоран тад није био код куће, не знам да ли је он после гледао те поруке - додала је.
Додача је да се не сећа да ли су заједно гледали поруке и да остаје при ранијем исказу ако је то рекла.
- Шифра странице је дата полицији, они прегледали, али да после нико није могао да приступи страници, а Јеленина сестра је добијала неке поруке са те странице - рекла је Зоранова снаја.
За реч се јавио и Марјановић, који је испричао да је отишао у полицију и да су му рекли да прегледа ту страницу и да запише све поруке које су чудне ичи експлицитног садржаја.
- Нестанак сам пријавио увече јер сам морао физички да идем. Шифру сам знао ја и Јеленин ПР. После ни полиција није могла да приступи страници. Ишао сам у 29. новембар, питао сам да ли ВТК може нешто да учини. Поруке експлицитног садржаја смо Јелена и ја читали заједно и сматрали смо то бенигним - рекао је Зоран.
"Ово је трава у којој се изгубила моја мама"
Дведок Ленка Ђорђевић такође је рекла да остаје при раније датом исказу.
Она је, одговарајући на питања тужиоца Николе Ускоковића, рекла да ју је породица Марјановић послала у дану Јелениног нестанка да причува њену и Зоранову ћерку.
- Покушавала сам да је забавим. Цртале смо, ишле из собе у собу. Зоранова мама је ишчекивала нешто. Знала сам да је Јелена нестала, али јисам мислила да је ситуација тако озбиљна. Нисам постављала питања, нити бих дете питала о томе - рекла је.
Зоранову ћерку је, како је рекла, пре тога два пута чувала и једном је дошла у кућу Марјановића када нису могли да је успавају.
- Дете је било узнемирено. Тражила је маму. Цртала је траву и рекла: "Ово је трава где се моја мама изгубила" - рекла је.
Испричала је и да су је сутрадан звали да чува дете и да ју је девојчица одвела у кућу Јеленине мајке.
- Док смо ишле питала ме је што сви плачу и да ли ти више нема њене маме - закључила је.
Наредно суђење је заказано за 5. септембар, а као сведоци су позване Вера Вукомановић, Тепдора Крсмановић и Љубица Марковић.
Подсетимо, Марјановић је на почетку суђења одбио да износи одбрану, наводећи да је више пута изнео одбрану и да нема потребе да је понавља.
На припремном рочишту Марјановић је кратко негирао кривицу.
Суђење се понавља јер је Апелациони суд укинуо првостепену пресуду којом је Марјановић био осуђен на максималну казну за кривично дело тешко убиство од 40 година.
Апелациони суд је 3. окробра прошле године укинуо Марјановићу притвор и од тада се брани са слободе.
Извор: Србија Данас/Телеграф