МАРЈАНОВИЋ ОД ЈЕДНОГ НЕ ОДУСТАЈЕ Испливала његова молба суду, мистерија: Зашто му то толико треба?!
Пресуда којом је Зоран Марјановић првостепено осуђен на казну од 40 година затвора, написана је и образложена на 698 страна.
Зоран Марјановић, који је осуђен неправоснажно на максималну казну од 40 година затвора због убиства супруге, певачице "Гранда" Јелене Марјановић, упутио је нову молбу Вишем суду у Београду у којој тражи да му се одобри да користи телефонску говорницу у притвору Централног затвора.
- У име Зорана Марјановића молба за телефонирање била је поднета и у августу прошле године, али је суд тада одбио да му омогући да користи телефонску говорницу. Међутим, крајем прошлог месеца, поново је поднета иста молба, али о њој још увек није одлучено - потврдио је саговорник.
Марјановић, који је у притвору од 22. јула прошле године када му је и изречена максимална казна, подсетимо, као и сви други притвореници има право на посете најближих чланова продице.
"ЗОРАН НИЈЕ САМ УБИО ЈЕЛЕНУ И ОНИ СУ ЗАЈЕДНО УЧЕСТВОВАЛИ У УБИСТВУ" Водитељка после пресуде открила запањујуће тврдње
ПОВОДОМ СЕДМЕ ГОДИШЊИЦЕ СМРТИ огласила се Јеленина ПОРОДИЦА о Зорановој КРИВИЦИ: "Не знамо шта да верујемо, чекамо да..."
"Јана је иста мајка, О ЊОЈ БРИНУ..." СЕДАМ ГОДИНА ОД СМРТИ певачице Јелене откривена судбина ћерке Марјановића
- И за посете најближих сродника, на које има право два пута месечно, суд даје дозволу. По закону, има могућност и да користи такозвану љубавну собу, али и да месечно прими два пакета чија тежина не прелази 10 килограма - каже саговорник и додаје да је телефонирање, на које иначе имају право осуђеници, од недавно дато и притвореницима али искључиво уз дозволу суда. Иначе, Зоран Марјановић би на оптуженичку клупу поново требало да седне 12. јуна за када је заказана јавна седница пред Апелационим судом, који треба да разматра жалбе његових бранилаца на пресуду којом је оглашен кривим за убиство супруге.
- Седница је заказана за седам радних дана, 12., 13, 14., 15., 16., 19. и 20. јун ове године, са почетком у 10 сати. На њој ће бити разматране жалбе одбране, као и одговор на жалбе Вишег тужилаштва у Београду - потврдио је саговорник. Апелациони суд, иначе има могућност да пресуду потврди, преиначи у погледу казне или је укине и наложи ново суђење.
Подсетимо, пресуда којом је Зоран Марјановић првостепено осуђен на казну од 40 година затвора, написана је и образложена на 698 страна.
Судија Јелена Шкулић, образлажући пресуду коју је донело веће, навела је да убиство "Јелене Марјановић није савршен злочин" и саопштила да је судско веће једногласно одлучило да Зорана Марјановића осуди на максималну казну.
У пресуди се наводи да је Зоран своју супругу Јелену, иначе певачицу, убио на свиреп и подмукао начин, као и да је имао довољно времена да се реши трагова злочина. Као један од кључних доказа, наводе се његове опране патике, али и црна јакна, која никада није пронађена. Између осталог, наводи да се на сликама које су медији снимили у ноћи потраге за Јеленом види Зоран у блатњавим патикама, које су, када их је сутрадан полиција одузела, биле чисте.
- Патике оптуженог на дан Јелениног убиства поседују знатну количину блата и прашине, нарочито у пределу ђона с бочних страна и нарочито у пределу ђона са задњих страна, а што није стање ових патика сутрадан, када их је полиција одузела - наводи се у пресуди у коју је Курир имао увид.
Све вести о Зорану Марјановићу прочитајте ОВДЕ.