Морбие односе ДЕЧИЈЕ ЖИВОТЕ, а они и даље ОДБИЈАЈУ ВАКЦИНУ: 15 родитеља НОВЧАНО КАжЊЕНО, али то није све
Најдраматичније у Војводини
Од 48 родитеља који су у престоници проглашени кривима за одбијање обавезне вакцинације, њих 15 кажњено је новчаним казнама у износима од 10.000 до 30.000 динара, сазнаје се у Прекршајном суду у Београду.
Прочитајте и:
Поред њих, још несавесних родитеља који упорно одбијају да вакцинишу своју децу MMR вакцином ускоро ће се наћи пред београдским Прекршајним судом, јер је инспекција Министарства здравља од почетка 2018. поднела још 308 прекршајних пријава.
Мале богиње у Србији однеле су 13 живота. Управо због тога, држава је кренула у обрачун са несавесним родитељима који одбијају да деца приме вакцину.
Како кажу у овом министарству, за прва два месеца 2018. године поднете су 202 пријаве за покретање прекршајног поступка због невакцинисања.
- У марту ове године санитарни инспектори поднели су још 106 захтева. Министарство ће наставити с оваквом праксом, а све у складу са Законом о заштити становништва од заразних болести - рекли су из Министарства.
Како се сазнаје, највише кажњених родитеља у јануару 2018. било је у Војводини - поднета су 34 захтева за покретање прекршајног поступка. У фебруару су предњачили Шабац и поново Војводина са по 47 прекршајних пријава, док су прошлог месеца у Лесковцу поднета 53 захтева за прекршајни поступак. Током јануара у целој Србији поднето је 76 прекршајних пријава, 126 у фебруару и 106 прошлог месеца.
Монструму осам година затвора због силовања СЕСТРИЧИНЕ
Председник београдског Прекршајног суда Милан Мариновић, објашњава да је од 48 родитеља који су у престоници проглашени кривима за одбијање обавезне вакцинације, њих 15 кажњено новчаним казнама у износу од 10.000, 15.000 и 30.000 динара.
- Велики број процесуираних родитеља је у току поступка, након што су схватили да су окривљени и да их чека казна, променио мишљење и вакцинисао децу. Формирано је 513 предмета и већина је у поступку, иду ка пресуди - каже Мариновић.
СТИГЛИ РЕЗУЛТАТИ ОБДУКЦИЈЕ: Лекари открили како је умрла наставница из Параћина
Председник суда истиче да, иако проценат решених предмета изгледа низак, највећи проблем у овим поступцима не представља процес доказивања дела, већ уобичајена бољка српског правосуђа - лоцирање окривљених, који често не живе на пријављеним адресама.