НЕ ИСПЛАТИ ИМ СЕ ДА СЕ ВРАЋАЈУ СА ОДМОРА - МЕСАРИМА МЕСТО ИЗА РЕШЕТАКА! Адвокати Вељине групе нису узели оптужницу
Када приме оптужницу, браниоци имају право да у року од осам дана пошаљу суду одговор на оптужницу
Месец дана након подизања оптужнице против укупно 30 припадника криминалне групе Вељка Беливука и Марка Миљковића, поједини адвокати који бране оптужене, још нису примили оптужницу јер су користили годишње одморе.
"НАГЛЕДАО САМ СЕ СВЕГА, АЛИ ОВО..." Овакав случај пребијања жене није забележен у аналима чачанске полиције
МУШКАРАЦ (35) ИЗ БОРА УХАПШЕН ЗБОГ УЗГОЈА ДРОГЕ: Полиција му на имању пронашла 23 стабљике индијске конопље
ТРАГЕДИЈА У КОВАЧИЦИ: Аутомобил ударио бициклисту, преминуо на путу до болнице
Када приме оптужницу, браниоци имају право да у року од осам дана пошаљу суду одговор на оптужницу, а тек након тога суд ће моћи да разматра да ли ће оптужницу потврдити.
До сада је суду стигло 15 одговора на оптужницу, рекла је портпаролка суда Татјана Тешић.
У одбрани оптужених раније је речено да браниоци оптужених за убиства неће уопште подносити одговоре на оптужницу јер им није достављена докуметација из Француске која се тиче наредби француских судова за заплену података са апликације "Скај", а коју је према сумњама српског тужилаштва, користила ова група у извршењу кривичних дела.
Са сервера Скај, према речима тужиоца за организовани криминал Младена Ненадића, заплењена је комуникација, аудио и видео снимци, као и фотографије бруталних убистава за која се терети десетак припадника ове групе, а путем међународне правне помоћи оне су из Француске достављени нашим правосудним органима.
Тужилаштво за организовани криминал поднело је оптужницу суду 30. јула, а неколико дана касније суд је потврдио њену формалну исправност и упутио је оптуженима и њиховим браниоцима на одговор.
Сви они имају право да у року од осам дана од пријема оптужнице изјаве одговор на њу, након чега ће кривично ванпретресно веће суда одлучивати да ли ће оптужницу потврдити или је вратити тужилаштву на допуну.
Поједине оптужене брани по више адвоката, док у неким случајевима један адвокат брани више оптужених.
Криминалној групи Беливука и Миљковића на терет се ставља злочиначко удруживање, пет тешких убистава, препродаја дроге и оружја, као и једна отмица и једно силовање младића.
Поред Беливука и Миљковића оптужница је подигнута и против Срђана Лалића, Милоша Будимира, Марка Будимира, Небојше Јанковића, Влада Драганића, Бојана Хрватина, Дејан Тешића, Николе Спасојевића, Немање Ђурића, Немање Лакичевића, Марка Андрића, Владе Георгиева, Александра Вучељића, Милована Тадића, Филипа Ивановског, Жељка Коџића, Слађане Секулић, Бориса Карапанџића, Николе Стефановића, Владимира Грека, Александра Шћепановића, Алексе Шејица, Мијата Симеуновића, Милоша Лукића Селака, Алексе Дуњића, Војислава Ђордевића, Алексе Стошића, Владимира Димитријевића.
Од њих 30, тројица нису у притору. То су Бојан Хрватин, Владимир Димитријевић и Војислав Ђордевић.
Хрватин је детаљно испричао како су извршена четири од пет убистава у Ритопеку за која је оптужено укупно 13 припадника групе, међу којима је и он.
Владимир Димитријевић и Војислав Ђорђевић су тужилаштву испричали на који је начин група препродавала дрогу.
Група се терети да је од почетка 2019. до хапшења у фебруару ове године деловала под велом Партизанове навијачке групе "Принципи".
Припадници групе су, како се сумња, деловали по упутствима вођа групе, Вељка Беливука и Марка Миљковића који су им давали налоге где, када и на који начин треба да се отме и лиши живота, као и где ће се дрога стављати у протмет...
Налоге су преносили махом преко апликације "Скај".