НЕОЧЕКИВАНИ ОБРТ! Стопира се истрага поводом смрти Гаврила (3) из Ниша - ево шта се дешава
Огласили се и из Тужилаштва.
Против Нишлијке Тамаре С. (32), чији је трогодишњи син Гаврило С. под још неразјашњеним околностима задобио опекотине од којих је преминуо 28. јануара, засада ће се стопирати истрага, јер је вештачење које је по налогу Основног јавног тужилаштва у Нишу обављено у Специјалној психијатријској болници у Горњој Топоници показало да она није у стању да учествује у поступку и схвати значај процесних радњи.
Оливера Младеновић, портпарол Основног јавног тужилаштва, саопштила је да је реч о привременој процесној неспособности, те да ће вештачење њеног психичког стања бити поновљено.
БИЛЕ СУ НЕРАЗДВОЈНЕ, А ОНДА ИХ ЈЕ ЗАЈЕДНО ПОКОСИО АУТО! Детаљи несреће у Обреновцу: Нисам смео да јој кажем да је Јелена умрла
ДАО ЏОИНТ МАЛОЛЕТНИЦИ: Девојчици позлило после конзумирања
ПОЗНАТО СТАЊЕ ДЕЧАКА НАПАДНУТОГ НА ЧАСУ ФИЗИЧКОГ У БАЧКОЈ ПАЛАНЦИ! Огласили се надлежни
- Вештачење је показало да је у овом тренутку неспособна да прати ток поступка, што привремено спречава њено кривично гоњење. Ново ће бити обављено за два месеца и од резултата тог вештачења зависи даљи ток поступка - казала је Младеновићева.
Тамарин бранилац, адвокат Мирослав Ристић сумња да ће, с обзиром на њено психичко стање, његова клијенткиња икада бити оптужена за дело за које се терети. Међутим, сматра да не постоје законске претпоставке ни за покретање поступка за изрицање мере обавезног чувања и лечења у психијатријској установи, коју закон предвиђа у случају да је извршилац дело починио у стању привременог или трајног душевног обољења или душевне поремећености.
- Код моје клијенткиње не постоји душевни поремећај који би захтевао да се према њој изрекне мера обавезног лечења. Вештачењем у Психијатријској болници у Горњој Топоници установљено је да је она у време извршења дела била битно смањено урачунљива, али да такво стање није последица душевног обољења. Међутим, због свог психичког стања је процесно неспособна, па кривична пријава против ње треба да буде одбачена - наводи Ристић.
Трогодишњак је преминуо у стану своје баке Д. Т. након што се, како су њих две тада казале екипи Хитне помоћи, опекао врелом водом из туша. Оне су тада објасниле да је малишан измакао њиховој пажњи док су храниле и облачиле остало двоје Тамарине деце. Тврдиле су да је дечак након задобијања повреда био жив и да су му намазале маст за опекотине, а да су приметиле да не дише тек око три сата ујутро.
Међутим, на саслушању пред тужилаштвом, Тамара С., којој се на терет ставља запушатње и злостављање малолетног лица, непружање помоћи и кршење породичних обавеза, бранила се ћутањем. Њена мајка, против које је такође поднета кривична пријава у редовном поступку, због сумње да је починила кривично дело непружање помоћи, променила је првобитну изјаву. Тврдила је да ни она ни Тамара нису биле у стану у критично време, наводећи да су се налазиле у Центру за социјални рад.
ДВОЈЕ ДЕЦЕ КОД ХРАНИТЕЉА
Отац трагично страдалог трогодишњака, Горан С. таштине наводе је оценио као неистините, а своју супругу описао као брижну мајку која никако не би наудила својој деци. Она је, иначе, 21. марта пуштена из притвора који јој је судија за претходни поступак Основног суда у Нишу одредио 30. јануара. Њихово двоје деце одлуком Центра за социјални рад привремено је збринуто у хранитељским породицама.