ОДЛУКА ЗА ФУНКЦИОНЕРА ДСС-а: Притвор Урошу Јанковићу или јемство од 50.000 евра!
Специјални суд у Београду одредио је данас притвор до 30 дана бившем потпредседнику општине Чукарица Урошу Јанковићу (37) као и Мирославу Стефановићу (49) који се сумњиче да су малверзацијама са парцелама голмана српске репрезентације Владимира Стојковића оштетили за више од 30 милиона динара.
Истом одлуком суд је одлучио да ће моћи да се бране са слободе улолико положе јемство у износу од по 50.000 евра.
За осталих пет осумњичених у том случају тужилаштво за организовани криминал није тражило одређивање притвора, па ће се они бранити са слободе.
Судија за претходни поступак донео је решење којим је према У. Ј. и М.С. одредио притвор до 30 дана због постојања особитих околности које указују на опасност од бекства, прецизирала је у изјави за Танјуг портпарол суда Бојана Станковић.
Истим решењем, како је додала, одређена је мера јемства, те уколико окривљени уплате износ јемства ова мера ће заменити притвор и они ће бити пуштени на слободу.
Станковић је напоменула да је према окривљенима такође одређена је мера забране прилажења, састајања и комуницирања са одређеним лицима.
Поред Јанковића и Мирослава Стефановића у овом случају за удруживање ради вршења кривичних дела преваре и фалсификовање исправе осумњичени су и директор чукаричког предузећа "Макиш-промет" Владимир Ђурковић (39), Марко Зорић (39), Слађан Танић (39), Александар Ракичевић (32) и Исидора Дашић (28).
Урош Јанковић, В. Ђурковић и М. Стефановић се, према кривичној пријави полиције, сумњиче да су Стојковићу понудили на продају више земљишних парцела на подручцју општине Чукарица, које су у власништву физичких лица, а које ће наводно у неком будућем периоду бити атрактивне за улагање и изградњу.
- Осумњичени су оштећеном, како се сумња, презентовали документацију која је садржала неистините податке о власницима парцела, а касније су те неистините податке уносили у купопродајне уговоре, које су оверавали фалсификованим нотарским печатима. На тај начин оштећени је доведен у заблуду да купује земљиште од стварних власника - навела је полиција.
Осумњичени Ђурковић, Танић и Ракичевић се терете да су се приликом склапања купопродајних уговора са Стојковићем представљали фалсификованим пуномоћјима и овлашћенима као пумоноћници власника парцела (да могу у њихово име и за њихов рачун да продају земљишне парцеле).
Полиција сумња да су се осумњичени Зорић и Исидора Дашић лажно представљали као власници парцела.
Након потписивања купопродајних уговора, како наводе у полицији оштецени Стојковић је са свог рачуна новац пребацивао на рацуне које су у банкама отворили Стефановић, Ракицевић, Зорић и Дашић, а који су они их потом подизали и делили са осталим осумњиченима.
Полиција је од осумњичених одузела 27.500 евра, за које се сумња да су проистеклих из кривичног дела, фалсификовани нотарски печат, фалсификовану документацију, и рачунарску опрему.