ПАЛА ОДЛУКА: Ево колико ће робијати возач "аутобуса смрти" из Ниша
Адвокат возача аутобуса се противи оваквој одлуци
Последња жртва, Лена Илић (16) преминула је у КЦ Ниш 17. маја 2019. године. Адвокат Томовић је у правном леку навео да је у поступку против Здравковића повређен закон јер није узето у обзир да су до несреће довели не само пропусти возача аутобуса већ и машиновође, управљача пута и Железнице.
ТРИ НЕОЧЕКИВАНА ПОТЕЗА ЏОНИЋА: На сахрани породице Ђокић направио кобну грешку, ево шта га је одало!
УЖАС У КРУШЕВЦУ - БУКНУО ПОЖАР! Два младића бацила молотовљеве коктеле на кафић
СТРАВИЧАН УДЕС КОД ДРАГОВЦА! Директан судар приликом претицања - два возила потпуно изгорела (ФОТО/ВИДЕО)
Врховни касациони суд одбацио је као недозвољен захтев за заштиту законитости против правоснажне пресуде Апелационог суда у Нишу којом је Милан Здравковић (33) из алексиначког села Нозрина осуђен на осам година затвора због тешког дела против безбедности јавног саобраћаја.
Возач аутобуса "Нишекспреса" се 21. децембра 2018. године на пружном прелазу у Доњем Међурову сударио са железничком композицијом што је довело до смрти осам и повређивања 30 путника. Основни суд у Нишу га је 3. марта прошле године огласио кривим и изрекао му најстрожу казну предвиђену за дело за које се теретио а одлучујући о његовој жалби, Апелациони суд је потврдио првостепену одлуку.
Здравковићев адвокат Предраг Томовић је против ове одлуке изјавио захтев за заштиту законитости Врховном касационом суду са предлогом да се пресуда укине и предмет врати на поновно одлучивање било Основном било Апелационом суду или да његов клијент буде ослобођен или му бар буде изречена блажа казна.
Томовић је у правном леку навео да је у поступку против Здравковића повређен закон јер није узето у обзир да су до несреће довели не само пропусти возача аутобуса већ и машиновође, управљача пута и Железнице. Указао је да је до несреће дошло на необезбеђеном пружном прелазу те да машиновођа није испоштовао протокол за такве ситуације, није давао звучни сигнал односно прекорачио је дозвољену брзину. Из тог разлога сматрао је да је закон повређен и у погледу висине казне која је Здравковићу изречена.
- Погрешно и непотпуно утврђено чињенично стање, односно повреда закона из члана 440. Законика о кривичном поступку није предмет разматрања од стране Врховног касационог суда у поступку по затеву за заштиту законитости, дакле није дозвољен разлог за подношење овог ванредног правног лека због чега је захтев за заштиту законитости браниоца окривљеног Милана Здравковића оценио као недозвољен – навео је Врховни касациони суд.
У незапамћеној несрећи на лицу места погинули су Алекса Димитријевић (15) из Новог села и Богомир Лазић (75) и Данијела Станковић (48) из Чокота, док су у КЦ у Нишу у току операција, подлегли повредама Наташа Јанковић (42) и Маријана Коцић (16), обе из Чокота. Гајтана Стаменковић (78) из Доњег Међурова преминула је 29. децембра у интензивној нези а након ње, 2. јануара 2019. године и Властимир Ђорђевић (65) из истог села. Последња жртва, Лена Илић (16) преминула је у КЦ Ниш 17. маја исте године.