ПОРОДИЦЕ ОШТЕЋЕНИХ ЗАТРАЖИЛЕ ХИТНУ ПРАВОСУДНУ МЕРУ: Огласио се Виши суд у Београду о имовини родитеља дечака-убице
Уколико окривљени буде ослобођен оптужби и мера обезбеђења имовинско-правних захтева престаје да важи.
У односу на родитеље дечака-убице, који је осумњичен да је у пуцао у Основној Школи "Владислав Рибникар", донесена је одлука о "привременој мери обезбеђења имовинскоправних захтева". Ту меру затражиле су породице оштећених, а, како кажу из Вишег суда у Београду, сам суд није вршио попис имовине.
ЕВО ШТА СУ РЕКЛИ МАЈЦИ ДЕЧАКА УБИЦЕ КАДА ЈЕ ХТЕЛА ДА НАПУСТИ ЗЕМЉУ: Откривено зашто је заустављена на граничном прелазу
СПРЕЧЕН ПАКЛЕНИ ПЛАН РОДИТЕЉА ДЕЧАКА-УБИЦЕ: Надлежни органи прозрели намере породице у последњем тренутку
НЕОЧЕКИВАНИ ПОТЕЗИ ПОРОДИЦЕ ДЕЧАКА-УБИЦЕ: Њихов син потпуно променио понашање, они почели да "губе живце"
- Отац је окривљени у поступку и по предлогу оштећених породица донете су привремене мере обезбеђења имовинско-правних захтева. У питању је стан, возило и део пословног простора. Та мера односи се на то да имовина не може да буде продата, нити да се стави под хипотеку, али може нормално да се користи. Није било никакве заплене имовине, нити је суд пописивао имовину - објашњавају из Вишег суда у Београду.
Када је у питању мајка дечака, која има три стана, захтев је поднела једна породица.
- Мера је у односу на мајку донесена у парничном поступку због нематеријалне штете због смрти блиског лица. Једна породица поднела је предлог за привремену меру, а услов је да се она поднесе пре парничне тужбе. У оба случаја, оштећени родитељи су у катастру погледали списак имовине на који су се позвали. Суд је само утврдио да мајка има некретнине након што су родитељи деце доставили такав списак. Породици је наложено да у року од 30 дана покрене парнични поступак. Уколико то не ураде, мера престаје да важи - додају из Вишег суда.
Дакле, мајка некретнине може да користи док је мера на снази, али имовину не може да прода, нити да је стави под хипотеку. Таквим мерама прибегава се како они на које су мере усмерене не би распродали имовину јер у том случају, након евентуалне пресуде, штета не би имала одакле да се наплати. Уколико окривљени буде ослобођен оптужби и мера обезбеђења имовинско-правних захтева престаје да важи.
- Мера обезбеђења имовинско-правног захтева је у судству врло честа, како у крвичном, тако и у парничном поступку, с тим што сада, због природе случаја има медијску пажњу - истичу из суда.
Иако су се појавиле информације да је мајка дечака посећивала нотаре у покушају да пренесе имовину на неког другог, те тврдње нису потврђене као тачне.