После 15 година од покретања поступка: Мири Марковић сутра ПРЕСУДА за доделу државних станова
Удовици последњег председника СРЈ се судило у одсуству
Виши суд у Београду изрећи ће сутра првостепену пресуду председници ЈУЛ-а Мирјани Марковић и осталим оптуженим за незакониту доделу државних станова 2000. године након скоро 15 година од покретања тог кривичног поступка.
Прочитајте и:
Марковићевој се судило у одсуству јер је недоступна правосудним органима Србије и за њом је 2005. године расписана међународна потерница.
Осим супрузи некадашњег председника СРЈ Слободана Милошевића, пресуда ће бити изречена и некадашњој секретарки Владе Србије и тадашњем директору Дипос-а Милошу Лончару.
Мирјана Марковић се терети се за кривично дело злоупотреба службеног положаја подстрекавањем, јер је према оптужници, као председница дирекције ЈУЛ-а неке од тадашњих чланове Комисије Владе Србије за доделу станова подстрекавала да доделе стан дадиљи свог унука Илони Пешић, иако она није испуњавала законом предвиђене услове.
Суђење Марковићевој раздвојено је почетком ове године од процеса који је 11. јануара окончан пресудом којом су Бранислав Ивковић и директор Савезне управе царина Михаљ Кертес ослобођени оптужби, док је Живка Цица Кнежевић ослобођена дела оптужби, а за друге јој се суди и у овом у процесу са Марковћевом.
У поступку поред њих две, оптужен је и Лончар, док је поступак раздвојен према Данилу Пантовићу који је тренутно амбасадор Србије на Куби.
Необјављена тајна документа о мафијашима: Кнелета убио Ћентин зет, Аркан му се крваво осветио?!
Што се тиче Марковићеве, представници Генералног тужилаштва Руске Федерације 2010. године саопштили су да она у тој држави ужива статус политичке избеглице и да не може да буде ухапшена по потерници српског Интерпола, која је расписана за њом 2005. године и још је на снази.
На овој оптужници је и некадашњи шеф Државне безбедности Јовица Станишић, али је суд донео одлуку о прекиду поступка против њега, због поновљеног суђења за ратне злочине који се против њега води пред Механизмом у Хагу, који је наставио рад недавно затвореног Хашког трибунала.