Постоје снимци логора под управом терориста ОВК
Некадашњи лидери и борци ОВК последњих месеци се интензивно распитују о доказима које поседују чланови породица киднапованих и убијених Срба и неалбанаца на КиМ
Симо Спасић, председник Удружења киднапованих и убијених на КиМ: Постоје снимци логора под управом терориста.
Објављено име Србина који је убио жену, а онда каблом задавио ћеркицу Леу (10)
Леа (10) коју је отац брутално давио преминула у болници
Чланови породица киднапованих и убијених на Косову и Метохији тврде да поседују доказе о злочинима ОВК, као и да су неистините тврдње да не постоје сведоци, очевици злодела терориста. Према речима Симе Спасића, председника Удружења киднапованих и убијених на КиМ, бројни су докази који могу потврдити злочине које су починили команданти и борци терористичких формација, а које би ускоро требало да процесуира Специјални суд за злочине ОВК.
- Имамо снимке логора са заточеним Србима и члановима ОВК који су управљали тим логорима, фотографије, али и сведоке који су били очевици киднаповања или страдања Срба, Рома али и Албанаца, у режији припадника ОВК - каже Спасић.
Он говори да су српски генерали пред Хашким трибуналом, иако није било доказа о било каквом неделу почињеном са њихове стране, одговарали по командној одговорности, а да команданти ОВК, коју су својевремено и САД прогласиле терористичком организацијом, упркос бројним доказима и сведоцима досад нису кажњени за своја злодела.
- Иако су се команданти и припадници ОВК својски потрудили да уклоне све доказе и да поубијају сведоке, пре свега Албанце који су желели да посведоче истину о киднапованим Србима, постојању логора у којима су их држали и мучили, и о свим осталим злочинима које су починили, наше породице имају доказе које ни један једини суд на овом свету не може побити - тврди у изјави за наш лист Симо Спасић.
Према незваничним сазнањима , некадашњи лидери и борци ОВК последњих месеци се интензивно распитују о доказима које поседују чланови породица киднапованих и убијених Срба и неалбанаца на КиМ.
Породице киднапованих Срба првих година после ратних дешавања су бројне доказе скривале, надајући се да су њихови чланови породица и даље живи, каже Спасић. Он додаје да су, после излагања гардеробе и осталих ствари пронађених приликом ексхумација посмртних остатака убијених Срба и неалбанаца, у Рудару код Куршумлије априла 2002. године, породице дале списак са именима око 400 киднапера тадашњем шефу истраге Хашког трибунала Мати Ратикенену. Тај списак достављен је и другим хашким истражитељима.