ПРАЛИ КРВАВЕ ПАРЕ ПО РАЗРАЂЕНОЈ ШЕМИ! Овако су Беливук и Месар стекли ЕНОРМНО богатство - нови детаљи истраге
Вељко Беливук и Марко Миљковић ускоро би поново требало да буду саслушани у истрази која је против њих, али и њихових супруга и Невољине таште, покренута због сумње да су прали новац зарађен од трговине дрогом, отмица и убистава.
Према незваничним информацијама, осим истраге о куповини неколико станова вредних преко милион евра, које су најчешће уписивали на имена супруга, прикупљају се докази и о убацивању крвавог новца у легалне токове кроз оснивање фирми, али и улагање у фудбалске клубове и фудбалере. Извор каже да су се чланови злогласног клана нагло обогатили током 2020. године.
ПРОТИВ НЕКАДАШЊЕГ ИНСПЕКТОРА СТОЛИЋА СПРЕМНА НОВА КРИВИЧНА ПРИЈАВА: Беливуков помагач вршио теже злочине?
РАСКОШ И ЛУКСУЗ БЕЛИВУКА И МЕСЕРА СВУДА ПО СРБИЈИ: Њихове ухапшене жене бране се ћутањем и тврде да ништа не знају, један снимак МЕЊА СВЕ
ЉУБАВНИ ЖИВОТ МАРКА МЕСАРА! Беливукова десна рука једну ствар није праштала - због овог су "падале главе"
Токови новца
- Сумња се да је криминална група на чијем су челу Беливук и Миљковић прала новац на тај начин што су илегално стечена новчана средства убацивали у легалне токове кроз градњу стамбених објеката, улагање у предузећа, отварање фиктивних предузећа, куповину покретне и непокретне имовине и улагање у фудбалске клубове, препродајом играча и спонзорисањем клубова.
Зарађивали мало или били незапослени
Многи од ухапшених припадника клана на саслушању су се изјаснили да су незапослени, укључујући и Марка Миљковића. Беливук је пак рекао да месечно зарађује 60.000 динара, док су неки од нижеразредних припадника групе изјавили да месечно зарађују далеко више, око 2.500 евра месечно, и то као радници обезбеђења.
- Беливук, који је изјавио да је као запослени у подруму пића месечно зарађивао око 60.000 динара, мораће да докаже како је успео да сакупи преко 30.000 евра у кешу, да купи стан од преко 80 квадрата, да зида вилу на Звездари, као и да купи друге некретнине - објашњава извор и додаје да су током истраге вештачене новчанице из његовог стана и да су на њима откривени трагови кокаина.
Део илегално стеченог новца коришћен је и за финансирање извршења других кривичних дела - наводи извор из истраге и додаје да је под лупом улагање и у криптовалуте, преко којих су, како се сумња, сакрили право богатство. Криминална група већ је оптужена за пет убистава, отмице и силовање, као и трговину дрогом, а осим истраге за прање новца у току су и истраге за још најмање три ликвидације на територији Србије и Црне Горе.
- У поступку који је покренут привођењем и саслушањем Тање Миљковић, Бојане Беливук, невенчане супруге оптуженог Филипа Ивановског и таште Вељка Беливука могу се очекивати и нове кривичне пријаве - објашњава извор и додаје да се сумња да су ове четири жене прале крвави новац.
Током истраге и предистраге о прању новца, која је почела још у фебруару, откривене су бројне фирме повезане с припадницима клана и њиховим рођацима.
- Током претреса преко 30 станова које су користили откривена је и бројна документација за парцеле које су већ откупили и станове у изградњи. Код Миљковића у кући је био и уговор о куповини стана и две гараже - открива извор из истраге и додаје да је у години пред хапшење стручњак за информационе технологије - за ког се испоставило да је сурови убица - Срђан Лалић купио некретнину у Београду и кућу код Котора.
Хапшење због Капетана
Петар Ђуровић (34) ухапшен је у четвртак у Подгорици због сумње да је учествовао у отмици и убиству Мила Радуловића, званог Капетан. Наводно, ухапшеном Ђуровићу на терет се ставља да је од 14. октобра прошле године, када су Капетана отели Беливук и Миљковић, до 21. октобра, када је убијен, мотрио на њега, а потом учествовао и у његовој ликвидацији. Подсетимо, истражитељи сумњају да су Беливук и Миљковић отели Капетана блиског шкаљарском клану, а потом преко његовог Скај телефона намамили у замку у Црној Гори Дамира Хоџића и Адиса Спахића. Истовремено, осталим члановима групе су на ноге у Ритопек послали Лазара Вукићевића, који је истог дана убијен у кући страве.
Шест година прали паре
- Интересантно је да је већина фирми, станова, кућа и локала које група поседује купљена током 2020, али да су неке од непокретности купљене и раније. Кривичном пријавом им се на терет ставља да су прање новца вршили од 2015. до почетка 2021 - објашњава извор. Он подсећа да је у становима током претреса пронађено преко 20 "ролекс" сатова и други вредан накит, уговори о позајмицама, за које се верује да су биле фиктивне, аутомобили, али и бројачи новца.
Предмет истраге
ФК Текстилац
ФК Динамо
ЖФК Партизан
агенције за обезбеђење
рентакар агенције
биткоини
кафићи
станови и куће