Рекордна заплена на аеродрому: Нећете веровати где је путник покушао да сакрије сатове опточене РУБИНИМА
Младић наивно помислио да скенер неће детектовати предмете претходно увијене у фолију
Царински службеници су на Аеродрому "Никола Тесла" запленили осам скупоцених сатова опточених рубинима, чија је вредност процењена на више од 300.000 долара, саопштила је данас Управа царина.
Прочитајте и:
Прекршај је откривен синоћ, нешто после десет часова, кад је у зеленом контролном пролазу, намењеном путницима који немају ништа да пријаве за контролу, заустављен неименовани Београђанин (23) који је летом из Америке, преко Цириха и Беча, стигао у Београд.
Мкадиће је рекао да нема ништа да пријави али га је цариник ипак упутио на рентгенску контролу пртљага. Анализом слике је уочено да у већем коферу, поред гардеробе и кутије са грил тостером, има и ручних сатова. Цариници су тада од путника тражили да отвори кофер како би утврдили о чему се тачно ради.
Путник је међутим одбијао да сарађује па је позвана полиција. Након тога је младић откључао кофер. Детаљним прегледом пртљага сатови уочени на рентгену нису пронађени па је само кутија са грил тостером поново враћена на скенер. Захваљујући слици са скенера јасно се видело да су сатови заправо сакривени у унутрашњости страница грил тостера.
Демонтажом тог кућног апарата цариници су пронашли осам ручних сатова "А. Ланге & Сохне" украшених са укупно 374 рубина на којима су биле етикете са називом модела и ценом у распону од 35.000 до 91.000 америчких долара. Сваки сат је био умотан у танку платнену крпу и прекривен фолијом.
- Цариници се често сусрећу са покушајима кријумчарења луксузних сатова и накита које путници покушавају да сакрију у ручни пртљаг. У прилог томе говоре и подаци да смо за последње три године открили и запленили 20 скупоцених сатова чија укупна вредност достиже суму од готово пола милиона долара - изјавила је шефица царинске испоставе на аеродрому Бранка Поповић.
Младић који је ухваћен у кријумчарењу наивно је помислио да скенер неће детектовати сатове претходно увијене у фолију, што је потпуна заблуда, јер зраци тог уређаја продиру и кроз 30 центиметара дебео челик.