САМО ЗБОГ ДРОГЕ: Вођа раковичке екипе и сарадник Луке Бојовића лежи у болници, а рат кланова НЕ ПРЕСТАЈЕ
Стојковићеве криминалне активности доспеле су у жижу јавости током акције "Сабља" 2003. године
Небојша Стојковић Стојке (49), наводни вођа раковичког клана кога је неидентификовани нападач ранио 28. августа у Барселони, опоравља се у болници у Шпанији.
И ДАЉЕ У ВЕШТАЧКОЈ КОМИ: Стојкету метак извађен из стомака, али не из главе!
Са Стојковићем је у тренутку пуцњаве био и Дејан Јусуфовић, познат као Јуса Чупави, али он тада није повређен.
- Лекари не желе да прогнозирају даљи ток лечења, али је важно да га повремено буде из коме - каже Стојковићев адвокат Бобан Главонић.
Стојковић је оперисан два дана после рањавања, када му је извађен метак из груди. Убрзо је и метак који му је испаљен у главу изашао кроз слепоочницу. Нико у почетку није жело да ли ће се Стојковић у потпуности опоравити, јер му је атентатор пуцао у главу, али оно што се зна, јесте да му метак није повредио мозак.
Нападач му је одсекао и врх једног прста, што би могло да се тумачи као порука. То мучење жртве указује да је иза атентата озбиљан противник, те да је могуће да је мотив напада сукоб око несталог кокаина у Шпанији.
Иако није хапшен због трговине кокаином из Јужне Америке, оперативна сазнања указују да је Стојковић последњих година био у веома блиској вези са људима из окружења Луке Бојовића, који управо у Шпанији служи казну од 18 година због организованог криминала.
Лукина група је блиска са "шкаљарцима", који су у сукобу са кавачким кланом, а рат између две криминалне организације у коме је до сада страдало неколико људи, почео је управо због нестанка више од 200 килограма кокаина у Шпанији.
Да ли је Стојковић још једна жртва у том захукталом рату, или је нападнут из сасвим другог разлога, истражује шпанска полиција која се за информације, које би могле допринети расветљавању атентата обратила колегама у Србији. Верује се да нападач није са Пиринејског полуострва, и да је дошао са Балкана.
Непознати нападачи их изрешетали у ауту: Вођа раковичког клана и његов сарадник упуцани у Барселони!
Стојковић је раније у Србији осуђиван због дроге, изнуде, а тренутно се против њега не води ниједан поступак. Иако је на њега пуцано у Шпанији, где наводно има контакте међу нашом дијаспором у криминалним круговима, не смеју се игнорисати његови сукоби у Србији и Црној Гори.
Стојковића је са екипом Луке Бојовића наводно спојио зет Љубо Биговић, један од виђених чланова барске криминалне групе. Он је са Биговићем својевремено, према оперативним сазнањима, прокријумчарио велику количину кокаина, а новац зарађен од трговине дрогом наводно је прао улагањем у изградњу у Београду. Део новца од дроге наводно је улагао и у фудбал, руководио је каријерама играча, али никада није званично био менаџер.
Стојковићеве криминалне активности доспеле су у жижу јавости током акције "Сабља" 2003. Стојке је тада ухапшен као вођа раковичког клана, за који је полиција раније у белој књизи о организованом криминалу у Србији тврдила да тргује наркотицима и повезивала их је са бројним изнудама.
Био је оптужен и за два убиства - Мирослава Секулића и Веселина - Веска Божовића. Злочине је признао, али је ослобођен због процедуралне грешке, јер адвокат није присуствовао када је причао о својој кривици. Ипак, као што је "Блиц" тада писао, почетком 2006. године Стојковић је осуђен на шест година затвора због трговине дрогом, разбојништава и изнуда. Дуго је избегавао одлазак у затвор, због чега је за њим расписана судска потерница, на основу које је ухапшен 29. априла 2010. и упућен на издржавање казне. Током издржавања казне Стојковић је у једном тренутку чак и штрајковао глађу у пожаревачком затвору и то због, како је навео, "нехуманих услова и тортуре".
Стојковићев зет Љубо Биговић осуђен је у Црној Гори на 30 година затвора због убиства полицијског инспектора Славољуба Шћекића. Оперативне информације су указивале на то да су управо Стојке и екипа скривали Милана - Чила Шћекића, такође осуђеног за ову ликвидацију и довођеног у везу са убиством новинара Душка Јовановића.