ШАРИЋЕВ ПАНДУР УСКОРО НА СЛОБОДИ? Огласили се из суда - чека се реакција Србије
Вишем суду у Бијелом Пољу јуче је упућена молба за продужење екстрадиционог притвора Стојановићу са 18 на 40 дана "ради благовремене припреме молбе за његово изручење"
Четрдесетчетворогодишњи Данило Стојановић, бивши начелник Службе за криминалистичко-обавјештајне послове Србије, ухапшен прошле недеље у Беранама након што се приликом царинске контроле на граничном прелазу дао у бекство због сумње да је члан организоване криминалне групе Дарка Шарића, ускоро би се могао наћи на слободи.
Против Стојановића, који је одраније познат по насилничком понашању, Министарство Републике Србије јуче је упутило молбу за продужење екстрадиционог притвора у коме се у Црној Гори тренутно налази, са 18 на 40 дана "ради благовремене припреме молбе за његово изручење".
Ексклузивно само у Travellandu! ТОП хотели у Турској по најбољим ценама за резервације до 30.4.
"ШТА ТРЕБА ДА ЈЕ У ЧОВЕКУ ДА ИСЕЧЕ ДЕТЕ НА ДЕЛОВЕ И БАЦИ У РЕКУ?" Лукино убиство потресло Србију - али ту није био крај
ЗАТВОРСКИ ЧУВАР У ПРОКУПЉУ НАПРАВИО ДИЛ СА РОБИЈАШИМА! Типовали куће полицајаца за крађе - огласило се Тужилаштво
Информацију је потврдила портпарол Вишег суда у Бијелом Пољу Аида Дестановић.
Како Закон о међународној правној помоћи у кривичним стварима прописује да ће судија за истрагу пустити на слободу лице чије се изручење тражи, уколико замолница за изручење државе молиље не буде поднета у року који не може бити дужи од 40 дана од дана притварања, у овом случају, уколико српске власти не поступе у законском року Стојановић би се могао ускоро наћи на слободи.
Путовао за Црну Гору док су Шарића хапсили
Црногорска полиција је приликом хапшења Стојановића саопштила је да у тренутку када је ушао у Црну Гору за њим није била расписана међународна потерница. Док је у Београду, у Улици Баје Пивљанина испред велелепне Шарићеве виле трајала незапамћена акција полиције, полицајац Стојановић је по свему судећи био на путу за Црну Гору.
За сада је непознато како је Стојановић могао да зна да ће уследити хапшење у оквиру акције којом руководе и међународне службе полиције.
Поуздано се сазнаје да осумњичени Стојановић има двојно држављанство Црне Горе и Републике Србије, а што је исти и потврдио приликом саслушања код судије за истрагу Вишег суда у Бијелом Пољу.
Како се Стојановић нашао у Црној Гори у јеку хапшења Шарићеве групе засад није познато, али оно што је извесно је да је осумњичени рођени Пљевљак и да има блиске родбинске везе са лицима која се у Црној Гори налазе на високим политичким и безбедносним позицијама.
Стојановић се сумњичи да је члан криминалне организације коју је оформио Дарко Шарић и био на њеном челу од почетка 2020. до априла 2022. године која је вршила најтежа кривична дела. Између осталог, осумњиченима се ставља на терет да су шверцовали наркотике, али и да су организовали убиство Милана Миловца Цигле у Еквадору, иначе Шарићевог сарадника који је био виђен за његовог наследника.
На списку осумњичених Шарићевих сарадника нашли су се и полицајци, међу којима и Данило Стојановић (44). Стојановић је, међутим, успео да побјегне непосредно пре него што је у Београду отпочела велика акција привођења, по налогу Еуропола и Еуродзаста, када су лисице на руке стављене Дарку Шарићу, његовом адвокату Дејану Лазаревићу, осуђиваном навијачу Урошу Мишићу и још неколико осумњичених.
У међувремену је Тужилаштво за организовани криминал расписало потерницу за Бојаном Станојковићем, Николом Спасојевићем, Милутином Радовановићем, Стефаном Андрејићем и Марком Вукићем, али и Стојановићем који су означени као припадници криминалне групе Дарка Шарића.
Осумњичени се терете да су извршили кривична дела удруживање ради вршења кривичних дела, тешко убиство, неовлашћена производња и стављање у промет опојних дрога, недозвољена производња, држање, ношење и промет оружја и експлозивних материја, изазивање опште опасности и злоупотреба службеног положаја.