Српски краљ СИНТЕТИЧКИХ ДРОГА ОПЕТ ПАО! Зарубица поново осуђен на дугогодишњу РОБИЈУ!
Склопио је споразум о признању кривице.
Милан Зарубица, познатији као краљ синтетичких дрога, који је већ два пута осуђиван због производње синтетичке дроге, поново је осуђен на 11 година затвора по споразумном признању кривице.
Прочитајте и:
Како медији сазнају, Зарубица је споразум склопио у Скопљу.
Он је ухапшен прошле године у селу Мала Речица код Тетова у илегалној лабараторији екстазија. У илегалној лабораторији нађено је око 300 килограма готових таблета и сировина за производњу.
После првог хапшења Зарубице и његових сарадника, међу којима су били и његов отац Филип и Љубиша Линдо звани Чомбе, 4. фебруара 2003. године, веровало се да је дрогу требало да прода купцима из Бугарске и Македоније, али се током истраге није дошло до имена наводних купаца.
Његова тадашња "фабрика" проглашена је највећу илегалну лабораторију синтетичких дрога у Европи. Тада је заплењено око два милиона таблета амфетамина и разних супстанци у вредности од десетак милиона долара, а ову акцију полиције, кодног имена “Београд”, тадашњи министар унутрашњих послова Душан Михајловић и начелник београдске полиције Милан Обрадовић окарактерисали су као “највећи успех у историји српске полиције”.
Акција је иначе спроведена је када је из америчке Агенције за сузбијање дрога (ДЕА) дошла информација да у близини главног града Србије у Старој Пазови постоји велика лабораторија за производњу синтетичке дроге.
Због овога је Зарубица осуђен правоснажно на 11 година затвора.
Зарубица је по струци лекар, али је током деведесетих за кратко време постао крупно име у домаћој индустрији лекова.
Вест о његовом хапшењу одјекнула је као бомба у тадашњим фармацеутским круговима, у којима је, како су писали медији, тада тридесетчетворогодишњи Земунац уживао велик углед.
У бизнис са лековима "српски краљ синтетичких дрога" је ушао 1996, пошто је његов брат Горан, зубар и власник фирме Ленал НБЦ, изненада преминуо. Зарубица је по наговору мајке преузео братовљеве послове и брзо развио малу индустрију. У тренутку хапшења водио се као власник и сувласник још пет предузећа за производњу и увоз лекова и фармацеутске опреме.
И док је био у затвору, Зарубица наставио са “послом”. После оперативних информација да је наставио бизнис, затворска управа му је дала повлашећени статус и слободне викенде, управо да би био ухваћен на делу.