СРУШЕН ЧУВЕНИ МИТ ИЗ ПОДЗЕМЉА! Због овога су Шарића величали у свету криминала - сада је све пало у воду (ВИДЕО)
Данашње хапшење Дарка Шарића, којег је МУП означио као вођу клана који се терети за најтежа кривична дела попут убистава, изненадило је јавност, јер је Шарић недавно пуштен у кућни притвор, након готово 8 година које је провео иза решетака.
Са друге стране, јавности је Шарић био познат као велики нарко-бос, који је међу ретким вођама клана који никада није "упрљао руке" крвљу. Оно што се данас десило можда негира тај мит.
Подсетимо, Дарко Шарић је пуштен у кућни притвор 24. децембра прошле године, након што је иза решетака провео непуних 8 година, због оптужби за међународни шверц готово шест тона кокаина, као и за прање новца стеченог кријумчарењем дроге.
ОВО ЈЕ НАЈЧУДНИЈИ ДЕТАЉ У СВЕМУ! Одао их "официр" као човек за везу између вођа кланова - Шарић користио и сателитске телефоне
ЛИСИЦЕ МУ СТАВИЛИ ПРЕД ЖЕНОМ! Ево како је Шарић реаговао кад му је упала полиција
ШАРИЋ ЈЕ ТЕК ПОЧЕТАК! Младен Мијатовић открио најновије информације - биће још хапшења (ВИДЕО)
Шарић се првобитно теретио, што је и суд 2020. године утврдио да је група новац стечен међународним шверцом кокаина убацивала у легалне новчане токове у Србији и то тако што је куповала хотеле, пољопривредна предузећа и земљу по Војводини и на југу државе, а поступак је тренутно у Апелационом суду. Пред Апелационим судом у Београду у току је и поступак који се води против Шарића за међународни шверц готово шест тона кокаина.
Ипак, до данас се са Шарићевим именом нису спомињала тешка дела попут убиства, те се он водио као готово једини црногорски нарко-бос који "никада никога није убио".
Лука Бојовић, Кекин клан, Макина група
Супротно ономе што се Плевљаку Шарићу стављало на терет, најпознатије криминалне групе из Црне Горе, су се осим за кријумчарење дроге теретиле и за неке од најсуровијих ликвидација.
Лука Бојовић, син дугогодишњег директора београдског зоолошког врта и вајара Вука Бојовића, означен је као наводни вођа новог земунског клана. У Београду је пред судом ослобођен свих оптужби, али је пред судом у Шпанији осуђен на 18 година затвора због организованог криминала и тренутно у тој држави издржава казну.
Бојовић је оптужен у Шпанији и против њега је покренут судски поступак за припадање злочиначкој криминалној организацији, држање оружја, али и убиство Милана Јуришића Јурета, чији су остаци, односно делови скелета, пронађени у реци Манзарес. Иако се сумњичио за његово брутално убиство, комадање и млевење у машини Бојовић је на крају ослобођен за овај језиви злочин, за који није било довољно доказа.
Бојовић је у свом кругу блиских људи имао неке од најозлоглашенијих криминалаца, који су се повезивали са бруталним убиствима, а већина њих је након Бојовићевог пада настрадала.
Жељко Максимовић Мака, познатији и као вођа Макине групе, био је означен као извршитељ убиства генерала Бошка Бухе. Чланови Макине групе Никола Маљковић и Владимир Јакшић побегли су након првостепене ослобађајуће пресуде, док је Жељко Максимовић Мака остао до данас недоступан српској полицији и правосуђу.
Полиција је покренула опсежну истрагу након убиства генерала и ухапсила 14 особа које се доводе у везу са његовим убиством и припремом бројних ликвидација људи из државног руководства, где је као организатор ове групе означен Жељко Максимовић Мака. Ипак, три "највиђенија" члана групе остала су до данас у бекству. Максимовић се повезивао и са убиством полицајца у Београду, али је због тога био у притвору само три месеца.
Макина група је наводно била блиска клану "Америка" за који је обављала послове у Србији и Балкану и штитила њихове интересе. Клан "Америка" је настао у Сједињеним Америчким Државама (САД), као што му и име говори, а важи за једног од главних снабдевача Европе кокаином.
Кекину групу је, подсетимо, према подацима полицијске беле књиге о организованом криминалу, деведесетих година основао Дејан Стојановић Кека са Новог Београда, а група је била позната по бруталности и суровости, а неки су Кекину групу у то време звали и господарима нарко-тржишта у Србији. Међутим, Кека је 2006. отишао из Србије, а за њим не постоји потерница наше државе, и верује се да је у Јужној Америци.
Организоване криминалне групе из Србије и региона најчешће су имале сличан или готово исти "модус операнди", те су се уз међународни шверц дроге увек везивала и брутална убиства.
На крају, група организована око Дарка Шарића, била је позната у медијима као једина која није повезана са суровим ликвидацијама. Према данашњим сазнањима и хапшењу, ово веровање заувек "пада у воду", јер је Шарић данас ухапшен као вођа криминалне групе која се терети за дела удруживање ради вршења кривичних дела, тешко убиство, недозвољена производња и стављање у промет опојних дрога, недозвољена производња, држање, ношење и промет оружја и експлозивних материја, изазивање опште опасности и злоупотреба службеног положаја.
Шарић повезан са убиствима познатих шкаљараца
Алан Кожар (43) и Дамир Хаџић (46), за чију ликвидацију се сада сумњичи криминална група коју је предводио Дарко Шарић, убијени су у Грчкој, на Крфу и то у време када је њихова локалација била строго чувана тајна.
Кожар и Хаџић, за којима су биле расписане међународне потернице, планирања егзекуције, односно убиства, ликвидирани су на најзападнијем грчком острву 2020. године, када су се у изнајмљену вилу враћали са плаже. Поред њихових тела су нађени словеначки пасоши. Код Кожара документа на име Роберт Битенц, док је Ужичанин Хаџић путовао као држављанин "дежеле" Мартин Поспишек, због чега је тамошња полиција најпре затражила помоћ словеначких колега.
Због начина на који је ликвидација извршена, верује се да су убице имале више од 30 дана да добро осмотре не само вилу коју су изнајмили бегунци, већ да проуче сваки њихов корак, посебно када одлазе и враћају се с плаже, кога виђају, и да чекају најпогоднији моменат за елиминацију Кожара и Хажића, чиме је шкаљарском клану задат озбиљан ударац.