Супруга и брат Оливера Ивановића дали изјаве тужиоцима
Они су саслушани као оштећени у преткривичном поступку које је покренуло српско Тужилаштво за организовани криминал
У оквиру истраге атентата на Оливера Ивановића, лидера Грађанске иницијативе "Србија, демократија, правда", јуче су у српском Тужилаштву за организовани криминал дали исказе супруга и брат убијеног.
Прочитајте и:
У току јучерашњег дана исказе су дали Милена Ивановић, супруга убијеног Оливера, као и његов брат Мирослав Ивановић. Они су саслушани као оштећени у преткривичном поступку које је српско Тужилаштво за организовани криминал покренуло против за сада непознатих извршиоца и наручиоца убиства лидера грађанске иницијативе.
Оливера Ивановића (65) убили су непознати нападачи 16. јануара 2018. око 8.15 часова ујутру пуцајући му у леђа док је долазио до просторија покрета Грађанска иницијатива у центру северне Косовске Митровице.
Ивановић је погођен са шест метака испаљених највероватније из пиштоља "дуга деветка" са пригушивачем, јер пуцњаву нису чуле његове колеге из покрета који су били у просторијама. Сумња се да су атентатори дошли аутомобилом "опел астра" који је касније пронађен запаљен. Косовска полиција понудила је 10.000 евра награду за информацију која може помоћи у откривању починиоца.
Мирослав Ивановић је раније за медије рекао да "Оливер није схватао превише озбиљно ни када му је запаљен ауто пре неког времена".
- О томе да ли се нешто у међувремену дешавало, да ли му је неко претио, да ли је било некаквих других ствари на ту тему, не знамо ништа. Али сваком разумном човеку, на основу Оливерове комплетне прошлости и свега што се раније догађало, може да буде сасвим довољно да схвати. Мислим да преко тога не треба ништа више рећи - рекао је брат убијеног.
- Зна се ко је то урадио, али они који су то урадили морају да знају и да се то неће тек тако завршити - рекла је после убиства Оливерова супруга Милена.
Нова ДРАМА на Косову: Напад из дворишта породичне куће у северној Митровици
Сам Оливер Ивановић говорио је угрожености коју осећа са својим суграђанима.
- Невероватан је осећај угрожености, страха код народа. Од стотинак људи са којима сам разговарао током првих пар недеља на слободи, нема ниједног који у првих пар реченица није поставио питање безбедности. Да се одмах разумемо - ти људи се не боје Албанаца него Срба, локалних кабадахија и криминалаца који се возе у џиповима без таблица. Дрога се продаје на сваком ћошку, сваки родитељ стрепи због тога. Било је тога и раније, али не у оволикој мери и нису се ти људи понашали бахато као сада - рекао је он.