КРОЗ МОБИЛНИ ПРОШАО МЕТАК, ПОКУШАЛА ДА ПОЗОВЕ ТАТУ? Сведочио отац убијене девојчице у Рибникару: "Сваки дан идемо на гробље да је пољубим и извиним јој се"
У Вишем суду у Београду данас је исказом оца убијене девојчице настављен парнични поступак по другој тужби против оца, мајке и дечака који је 3. маја у Основној школи "Владислав Рибникар" убио девет ученика и чувара те школе.
Бане Дукић данас је пред судом испричао да се заједно са својом породицом преселио из Француске 2020. године у Србију, јер су хтели више да се посвете деци.
ЈЕДАН ДЕТАЉ ТЕРА СУЗЕ НА ОЧИ: Родитељи деце убијене у "Рибникару" на новом суђењу родитељима дечака-убице, ПОТРЕСНЕ СЦЕНЕ у Палати правде
НИ СЛУТИЛИ НИСУ ДА СЕ ДОГОДИО НЕЗАПАМЋЕНИ МАСАКР Када су ушли у Рибникар након црвеног аларма, затекли су сцену коју никада неће моћи да избришу из главе: "Људи, брзо, брзо! Овде се десио покољ!"
"НЕМОЈ!" Дечак-убица се без трунке емоције није зауставио ни на молбу НАЈБОЉЕГ ДРУГА, са подигнутим рукама га МОЛИО ДА НЕ ПУЦА
Дукић је испричао детаљно њихово породично стање, те да поред девојчице која је убијена имају и двоје млађе деце.
Тог 3. маја, како је објаснио Дукић, њима је стао свет, њихова ћерка је убијена, а у поред ње је био и мобилни телефон кроз који је прошао метак, због чега он мисли да је она покушала њега да позове.
- Сваки дан идемо на гробље да је пољубим и извиним јој се - рекао је Дукић и додао да се осећа кривим што су се преселили у Србију.
На питање како су његова млађа деца реаговала и поднела смрт сестре, он је рекао да им је тешко и да морају да носе такво бреме да им је сестра убијена у школи.
Дукић сматра да је овај масакр пропуст родитеља, те му није јасно како је могуће да је то дете одлучило да узме толико живота у само два минута.
Након паузе сведочиће и девојчицина мајка Биљана Пауновић.
Испред суднице присутни су и чланови породице убијених који су иначе у поступку по другој тужби.
Присутни су чланови породице Аћимовић, Мартиновић, Анђелковић, Влаховић, Кобиљски и Дукић који су поднели ову тужбу.
Суд ће одлучивати о тужби и тек по окончању парничног поступка ће донети одлуку да ли у потпуности или делимично прихвата тужбени захтев породица, или га евентуално одбија.
Тужба је поднета у парничном поступку због накнаде нематеријалне штете за претрпљене душевне болове услед смрти блиског лица, као и на име претрпљеног страха.
Овом тужбом је затражена и новчана рента односно будуће давање одређеног износа новца од дана пресуђења па док за то трају услови - и то на име будуће нематеријалне штете за претрпљене душевне болове услед смрти блиског лица.
Суд је раније одредио, у односу на оца дечака, привремене мере забране располагања и отуђења имовине у кривичном поступку који се води против њега, а према мајци у парничном поступку.
У парничном поступку против дечакове мајке Виши суд у Београду донео је решење о привременој мери у односу на имовину у њеном власништву, односно да је блокирана за продају и изнајмљивање.
Пред Вишим судом у Београду недавно је почео и кривични поступак против оца и мајке дечака, као и инструктора и власника стрељачког клуба у којем је, како се сумња, дечак-убица учио да пуца, док је малолетник кривично неодговоран јер у тренутку масакра није навршио 14 година.
Поред овог парничног поступка води се још један по тужби 27 чланова породице убијених, а недавно је и наставница која је тешко рањена у пуцњави поднела тужбу против родитеља.